ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Військові замовлення України збільшують доходи великих оборонних підрядників США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Український військовослужбовець стріляє із самохідної гаубиці 2С22 "Богдана" на позиції в Донецькій області, Україна, 13 вересня 2023 року. (Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода/Сергій Нужненко)

Виробники зброї (наприклад, компанії Lockheed Martin, General Dynamics і RTX) очікують ще більшого збільшення попиту найближчим часом. Наприкінці минулого року були підписані нові контракти на прямі поставки в Україну або на поповнення американських запасів.

"Ми дуже швидко перейшли від 14 000 (артилерійських) снарядів на місяць до 20 000. Ми працюємо з випередженням графіка, щоб збільшити виробничі потужності до 85 000, а то й до 100 000 снарядів на місяць", — заявив Джейсон Ейкен, фінансовий директор General Dynamics, на зустрічі з аналітиками Волл-стріт у середу.

"І я думаю, що ситуація в Ізраїлі тільки збільшить цей попит".

Доходи підрозділу Combat Systems компанії General Dynamics, який виробляє бронемашини, танки і артилерію, зросли майже на 25% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Компанія RTX, що виробляє ракети AMRAAM, заявила у вівторок на зустрічі з аналітиками Волл-стріт про те, що після вторгнення Росії в лютому 2022 року вона отримала замовлення на суму 3 млрд доларів, пов'язані з поповненням військових запасів України і США.

Продажі сегмента оборонних систем компанії Northrop Grumman (NOC.N) у третьому кварталі зросли на 6% завдяки високому попиту на боєприпаси і ракетні двигуни, які використовуються в керованих реактивних системах залпового вогню (УРЗВ), що відіграють найважливішу роль у підтримці оборонних зусиль проти російських військ.

У четвер шведська компанія Saab (SAABb.ST) підвищила прогноз продажів на весь рік на тлі високого попиту на продукцію оборонного призначення, а німецька Rheinmetall (RHMG.DE) повідомила про зростання прибутку в третьому кварталі завдяки високому попиту на зброю і боєприпаси.

Під час останнього запиту на виділення 106 млрд дол. для фінансування України, Ізраїлю, Індо-Тихоокеанського регіону та охорони кордонів президент США Джо Байден 20 жовтня заявив, що частину додаткових коштів буде направлено компаніям, які поповнюють виробництво американської зброї, що відправляється за кордон.

Байден згадав ракети Patriot, вироблені в Аризоні, і "артилерійські снаряди, вироблені в 12 штатах країни", назвавши Пенсільванію, Огайо і Техас.

Водночас керівники низки оборонних компаній на нещодавній виставці попередили, що брак кваліфікованої робочої сили і проблеми з ланцюжком поставок, як і раніше, заважають компаніям виконувати замовлення.

"Ланцюжок поставок, якщо бути до кінця відвертим, залишається (та вважається, що і залишиться), як я це називаю, вразливим", — сказав Айкен з General Dynamics під час звіту про прибутки і збитки, коли компанія заявила, що знижує свій прогноз поставок бізнес-джетів на 2023 рік.

"Я не думаю, що в осяжному майбутньому цей показник повернеться до того, що ми бачили до пандемії".