ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Майже половина росіян вважає, що їхньої зарплати не вистачає на основні витрати

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Кількість росіян, які кажуть, що їхньої зарплати не вистачає на основні витрати, за два роки зросла на 20 відсоткових пунктів і досягла майже половини, показало опитування рекрутингової компанії Headhunter.

Результати жовтневого опитування, в якому взяли участь майже 5 тис. осіб, можуть стати проблемою для влади напередодні березневих президентських виборів.

Рекордно низький рівень безробіття цього року свідчить про гостру нестачу робочої сили в Росії, а ослаблення рубля посилює інфляційний тиск. Очікується, що відсоткові ставки, які вже становлять 13%, підвищуватимуться й надалі для боротьби з інфляцією, яка, за прогнозами, до кінця року становитиме близько 7%, що значно вище за цільовий рівень Банку Росії в 4%.

На запитання про те, чи достатньо їхньої зарплати для покриття основних витрат без урахування доходів від другої роботи або інвестицій, лише кожен п'ятий опитаний росіянин відповів ствердно.

"Так, насилу", — відповіли ще 36% респондентів, а 45% заявили, що їхньої зарплати не вистачає. Це більше, ніж 25% 2021 року і 39% 2022 року, показало опитування Headhunter.

У 2021 році, до початку так званої "спеціальної військової операції", 36% опитаних вважали свою зарплату достатньою.

Із 45% опитаних, яким не вистачає грошей на основні витрати, більше ніж половина заявили, що їм не вистачає щонайменше 20 тис. рублів на місяць.

Середньомісячна номінальна заробітна плата росіян у липні становила 71 419 рублів, свідчать дані Росстату.