ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сі Цзіньпін просуває фільм, у якому Маркс говорить із Конфуцієм однією мовою

Велика Епоха
Маркс і Конфуцій розмірковують про вічне протистояння Китаю і Заходу. (Weibo)

Є один фільм, який на думку Сі Цзіньпіна ви не повинні пропустити. Він називається "Коли Маркс зустрів Конфуція". Йому випала велика честь бути представленим у Китаї на Національній конференції з пропаганди, думки й культурної роботи, що проходила 8 і 9 жовтня в Пекіні під головуванням самого Сі Цзіньпіна.

Пропагандистська конференція була покликана дати старт фільму "Сі Цзіньпін думає про культуру" — черговій частині нескінченної серії "Сі Цзіньпін думає про...", покликаної довести, що у голови КНР є думки на всі випадки життя.

Для розуміння фільму необхідні дві передумови. Перша — це просування Сі Цзіньпіном Академії Юелу в провінції Хунань як одного з найстаріших чинних центрів вищої освіти у світі. Вона була заснована 976 року за династії Сун як центр конфуціанської культури. Друга передумова — просування тим же Сі Цзіньпіном оповідання комуністичного письменника Го Моруо "Маркс входить у конфуціанський храм", опублікованого 1925 року. В оповіданні Маркс зустрічається з Конфуцієм, і в підсумку вони доходять згоди, що комунізм у принципі сумісний із конфуціанством.

У фільмі Маркс і Конфуцій сходяться на думці, що вони боролися проти спільних ворогів: "історичного нігілізму", під яким на жаргоні КПК розуміють викладання історії, відхиляючись від офіційного трактування партії, та іноземного, або "західного", культурного імперіалізму, що нав'язує всім народам чужі моделі як універсальні (під якими КПК розуміє права людини й демократію західного зразка).

Міфічні істоти підтверджують перевагу китайської культури. (Weibo)

Міфічні істоти у фільмі говорять про Конфуція як про справжнього представника чудової традиційної китайської культури. Але їх витісняє Ленін, який говорить Марксу і Конфуцію, що все старе і феодальне в цій культурі має бути відкинуто.

Ленін попереджає, що феодальну спадщину має бути відкинуто. (Weibo)

Наприкінці вони обидва вітають "комбінацію" Сі Цзіньпіна, яка примирила їхні думки в новому синтезі, де конфуціанство — "корінь", а марксизм — "душа".

Читачі Bitter Winter знайомі з суперечками про природу конфуціанства та спробою КПК очистити його від духовних елементів, представивши вчення Конфуція як ранню форму атеїзму. Не дивно, що цей фальшивий Конфуцій погодився б із Марксом. І що і Конфуцій, і Маркс згодні з Сі Цзіньпіном. Адже не погоджуватися з Сі Цзіньпіном у сучасному Китаї суворо заборонено.

За матеріалами BITTER WINTER