ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ще п'ять вантажних суден прямують до чорноморських портів України, повідомив віцепрем'єр-міністр

Велика Епоха
Суховантажі під прапором Ліберії Eneida і Ying Hao 01 виходять з морських портів Чорноморськ і Південний на тлі нападу Росії на Україну, поблизу Одеси, Україна, 1 жовтня 2023 року. (REUTERS/Stringer)

Ще п'ять кораблів знаходяться на шляху до українських морських портів, використовуючи новий коридор, відкритий для відновлення експорту переважно сільськогосподарської продукції, що є альтернативою чорноморській зерновій угоді, заблокованій Росією, заявив у неділю високопоставлений український чиновник.

"5 нових суден чекають на завантаження в українських портах", ─ заявив віцепрем'єр-міністр Олександр Кубраков на своїй сторінці в соціальній мережі X.

"Балкери OLGA, IDA, DANNY BOY, FORZA DORIA, NEW LEGACY збираються експортувати майже 120 000 (метричних) тонн українського зерна в Африку і Європу", ─ додав він.

Кубраков також повідомив, що три суховантажі, Azara, Ying Hao 01 і Eneida, вийшли з українських портів раніше в неділю, скориставшись "тимчасовим коридором, створеним ВМС України", і перевезли 127  000 тонн сільськогосподарської продукції та залізної руди.

Ці три вантажні судна стали останніми, що вийшли в море з моменту створення Україною тимчасового "гуманітарного коридору" після того, як Росія вийшла з угоди, що дозволяла безпечний прохід для українського експорту.

Після вторгнення в Україну минулого року Москва закрила чорноморські порти одного з найбільших світових постачальників зерна, що Київ і його західні прихильники назвали спробою використати світове постачання продовольства для шантажу.

Москва заявила, що порти можуть бути використані для ввезення зброї.

Порти були знову відкриті в липні 2022 року в рамках угоди, укладеної за посередництва Організації Об'єднаних Націй і Туреччини, яка дозволила Росії перевіряти судна на наявність зброї.

Через рік Москва вийшла з угоди і відновила блокаду, заявивши, що її вимоги щодо поліпшення умов для експорту продовольства та добрив ігноруються.