ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українська ракета вразила штаб Чорноморського флоту Росії в Криму (ВІДЕО)

Велика Епоха
На цьому знімку, зробленому на основі відеозапису, видно дим, що піднімається від штабу Чорноморського флоту Росії в Севастополі, Крим, 22 вересня 2023 р. (Кримський Telegram)

У п'ятницю Україна завдала ракетного удару по штабу Чорноморського флоту Росії в Севастополі. Міністерство оборони РФ після атаки повідомило, що один військовослужбовець загинув, але потім випустило заяву про те, що він зник безвісти.

Анексований Росією Кримський півострів став ключовим центром під час вторгнення в Україну. У Севастополі була розміщена база Чорноморського флоту Росії з XIX століття.

Українські військові взяли на себе відповідальність за напад.

"Ми обіцяли, що буде ще", — написав у соціальних мережах командувач ВПС генерал-лейтенант Микола Олещук, подякувавши льотчикам і показавши відео, на якому чути звуки сирен і з будівлі піднімається дим.

Міністерство оборони РФ повідомило, що п'ять ракет було збито російськими системами ППО.

У штаб флоту прибули машини швидкої допомоги, уламки були розкидані на сотні метрів, повідомляє російське державне інформаційне агентство Тасс.

Жителів Севастополя закликають не виїжджати в центральну частину міста, оскільки дороги перекрито і ведуться "спеціальні роботи". Міліція попросила жителів покинути центральну частину міста, повідомляє ТАСС.

Атака в п'ятницю — одна з кількох, зроблених Україною останнім часом у районі Криму.

Інститут вивчення війни повідомив, що цього тижня супутникові знімки показали, що українські удари завдали значної шкоди командному центру зв'язку у Верхньосадовому, недалеко від Севастополя.

Кількома днями раніше ЗСУ вдалося повернути стратегічні газові та нафтові бурові платформи в Чорному морі, захоплені Росією 2015 року. Росія використовувала ці платформи для розміщення засобів радіоелектронної боротьби і запуску вертольотів.