ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Прем'єр-міністр Польщі просить Зеленського "ніколи більше не ображати поляків"

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський і президент Польщі Анджей Дуда (Czarek Sokolowski/AP Photo)

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у п'ятницю закликав президента України Володимира Зеленського не "ображати" поляків, продовживши свою жорстку риторику на адресу Києва, пише Reuters.

Зеленський заявив на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку, що Київ прагне зберегти сухопутні маршрути для експорту зерна, але "політичний театр" навколо його імпорту тільки допомагає Москві.

"Я... хочу сказати президенту Зеленському, щоб він більше ніколи не ображав поляків, як він це зробив нещодавно під час свого виступу в ООН", — заявив Моравецький на передвиборчому мітингу.

15 жовтня в Польщі відбудуться парламентські вибори, і правляча націоналістична партія "Право і справедливість" (PiS) Моравецького зазнала критики з боку ультраправих за, на їхню думку, улесливе ставлення уряду до України.

На думку аналітиків, це змусило PiS, яка, схоже, залишиться найбільшою партією, але не зможе здобути більшість голосів, зайняти більш конфронтаційну позицію щодо Києва під час напруженої передвиборчої боротьби.

Раніше в п'ятницю президент Анджей Дуда, союзник PiS, заявив, що суперечка між Польщею та Україною з приводу імпорту зерна не матиме істотного впливу на хороші двосторонні відносини, що, очевидно, було зроблено для зниження напруженості.

"Я не сумніваюся, що суперечка про постачання зерна з України на польський ринок є лише фрагментом усіх польсько-українських відносин", — сказав Дуда на діловій конференції.

Тим часом міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау у своїй статті для Politico заявив, що Польща хоче бачити "сильну українську державу, яка вийшла з цієї війни з динамічною економікою", і що Варшава "продовжуватиме підтримувати зусилля України зі вступу до НАТО та ЄС".

"Тут немає абсолютно ніякого протиріччя", — написав Рау. "Підтримка України проти вторгнення Росії і захист наших громадян від нечесної економічної конкуренції — і те, і інше одночасно служить інтересам Польщі".