ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Працівники в Греції страйкують проти змін у трудовому законодавстві (ВІДЕО)

Велика Епоха
Сезонні пожежники і робітники беруть участь у 24-годинному страйку проти запланованих урядом реформ трудового законодавства перед будівлею грецького парламенту в Афінах, Греція, 21 вересня 2023 р. (Youtube/скриншот)

Тисячі працівників державного сектору Греції, включно з вчителями, лікарями та співробітниками транспортних служб, пройшли в четвер Афінами. Вони страйкували проти запланованих змін у трудовому законодавстві, що проводяться урядом, який було переобрано в червні.

Уряд прем'єр-міністра Кіріакоса Міцотакіса стверджує, що зміни в трудовому законодавстві дадуть змогу усунути недекларовану працю та підвищити загальну зайнятість, проте профспілки та опозиція заявили, що це наступ на права працівників і створення варварських умов праці.

Потяги й автобуси ходять у скороченому режимі, державні лікарні працюють у надзвичайному режимі, багато шкіл закрито.

Демонстранти пройшли до парламенту, де законодавці обговорювали заплановані зміни, які, як очікується, будуть ухвалені цього тижня. "Ми вимагаємо скасування законопроєкту", — ідеться на сайті організації ADEDY, що представляє інтереси близько півмільйона працівників.

Законопроєкт дозволяє працівникам, зайнятим повний робочий день, влаштовуватися на другу роботу на неповний робочий день і працювати до 13 годин на день, якщо не застосовуються певні умови, наприклад, конфлікт інтересів. Він також дозволяє роботодавцям запроваджувати шестиденний робочий тиждень.

"Він відкриває нам можливість працювати до 13 годин (на день) і до 74 років", — сказав Ламбріні Крістоянні, президент профспілки, що представляє інтереси працівників міністерства сільського господарства. "Він також ставить хрест на вимогах працівників про підвищення заробітної плати — підвищення, на яке вони заслуговують".

Згідно із законопроектом, працівник може бути звільнений протягом першого року роботи без попередження і винагороди, якщо не було досягнуто іншої угоди.

Законодавці від основної опозиції, ліворадикальної партії "Сіріза", яка, як очікується, в неділю обере нового лідера, заявили раніше цього тижня, що уряд просуває "таємну програму" проти робітників.