ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іран за обмін в'язнями зі США отримає $6 млрд (ВІДЕО)

Велика Епоха
Будівля Капітолія США у Вашингтоні. (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

П'ятьох американців звільнили з іранського полону. Але з умовою. Це зробили в обмін на шість мільярдів доларів та звільнення п'ятьох іранських в'язнів.

США та Іран рідко знаходять спільну мову. Але завдяки недавнім переговорам, з іранських в'язниць вдалося звільнити п'ятьох американців.

Адвокат одного з них розповів, що намагався витягнути свого клієнта з в'язниці понад сім років.

Перед поверненням додому п'ятеро американців зробили пересадку в Катарі, який виступив посередником в обміні.

Іранські державні ЗМІ повідомили, що одного зі звільнених іранців було заарештовано за придбання обладнання, яке може бути використане для створення ядерної зброї, а іншого — за незаконний експорт лабораторного обладнання до Ірану.

Лише двоє з п'яти звільнених іранців повернулися до Ірану, двоє залишаться в США, а ще один переїде до третьої країни.

Також США виплатили іранському режиму шість мільярдів доларів.

Колишній президент Трамп написав у соціальній мережі: «Я привіз додому 58 заручників із різних країн, зокрема з Північної Кореї, і я ніколи нічого не платив. Заплативши раз, ви платитимете завжди, а заручників захоплять ще більше».

Критики стверджують, що Іран пустить кошти на тероризм, проте представник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що ці кошти обміняють на гуманітарну та сільськогосподарську продукцію, медикаменти, продовольство.  Іранський режим не отримає цих грошей.

Угода сталася майже через рік після смерті іранки Махси Аміні, яку побили в поліційній дільниці за порушення правил носіння хіджабу. Її смерть спричинила антиурядові протести, які стали найбільшим виступом проти іранської влади за останні роки.

Підписуйтесь на наш канал на Youtube