ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

5 турецьких компаній потрапили під санкції за підтримку Росії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент США Джо Байден (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

Адміністрація Байдена в четвер запровадила санкції проти п'яти турецьких компаній і одного громадянина Туреччини, звинувативши їх у тому, що вони допомагають Росії обходити санкції та підтримують Москву у війні проти України.

Як повідомило агентство Reuters, санкції спрямовані проти судноплавних і торговельних компаній, обвинувачених у ремонті суден, пов'язаних із російським міністерством оборони, і в сприянні передачі "товарів подвійного призначення".

Ці заходи було ухвалено в непростий момент для американо-турецьких відносин. США сподіваються, що Туреччина ратифікує членство Швеції в НАТО, коли турецький парламент збереться на початку жовтня.

Міністерство фінансів США повідомило, що ввело санкції проти Margiana Insaat Dis Ticaret і Demirci Bilisim Ticaret Sanayi. Ці турецькі компанії були серед тих, на які Росія спиралася під час імпорту "вкрай необхідних товарів подвійного призначення для забезпечення своєї неспровокованої агресивної війни в Україні".

Як повідомляється, перша з цих компаній здійснила сотні постачань російським підприємствам, які перебувають під санкціями та є частиною ланцюжка постачань для виробництва військових дронів, а друга відправляла в Росію датчики та вимірювальні інструменти.

Держдепартамент США запровадив санкції щодо компанії Denkar Ship Construction за надання послуг із судноремонту суден компанії, пов'язаної з Міністерством оборони РФ.

Крім того, санкції запроваджено проти турецького суднобудівельного агентства ID Ship Agency і його власника Ількера Догруйола, а також компанії CTL Limited, яка, на думку Держдепартаменту, є посередником, що постачає електронні компоненти американського і європейського виробництва компаніям у Росії.