ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міністр торгівлі США заявила: Китай непридатний для інвестування

Велика Епоха
(Youtube/Скриншот)

Міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, що Китай непридатний для інвестування. Її заява перегукується зі словами Байдена про те, що Китай є бомбою вповільненої дії.

Аналітики вважають, що ослаблення китайської економіки пов'язане з жорсткими антиковідними локдаунами під час пандемії. Тоді зупинили заводи, закрили багато малих підприємств і підірвали довіру споживачів. Крім того, наростає торгова напруженість між США та Китаєм.

Цього року три американські консалтингові фірми зазнали серйозних втрат у Китаї.

Останньою з них стала Mintz, яка займається питаннями комплексного аудиту. Нещодавно Пекін наклав на компанію штраф у півтора мільйона доларів. Нібито заради захисту національної безпеки.

У березні в пекінському офісі саме цієї компанії провели обшуки. Потім його закрили. Також затримали п'ятьох її співробітників.

Компанія Mintz вивчає біографії нових співробітників та збирає інформацію для ділових партнерів. Раніше компанія заявляла, що її діяльність у Китаї прозора та законна.

Проблеми є не лише в Mintz. У квітні-травні китайська поліція провела обшуки у двох інших американських консалтингових фірмах — Capvision та Bain and Company. Вони працюють з іншими західними компаніями на території Китаю.

На Заході діяльність цих компаній вважалася б нормальною.

Штраф, накладений на Mintz, пов'язаний із посиленням контролю Пекіна за обміном інформацією.

На початку цього року в Китаї набули чинності поправки до закону про боротьбу зі шпигунством. Вони змусили здригнутися всіх іноземців, які живуть у Китаї: і вчених, і керівників компаній, і журналістів.

Багатьох лякає те, що в новій редакції поняття шпигунство розширили. Водночас не визначили, де проходить кордон між шпигунством та звичайним збором інформації для бізнесу.

Закон значно розширює повноваження Пекіна.

Він дозволяє владі обшукувати сумки та цифрові пристрої підозрюваних, заарештовувати їхнє майно й навіть забороняти їм виїзд із країни.

Звичайна діяльність у межах бізнесу та збирання даних журналістами тепер можуть бути кримінальним злочином.

Також Бюро держбезпеки Китаю мобілізує всю країну до участі в так званій контршпигунській діяльності. Громадянам треба повідомляти про підозрілі дії в обмін на винагороду.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube