ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Темп падіння цін на житло в Лондоні б'є рекорди 2009 року (ВІДЕО)

Велика Епоха
Таунхауси на південному сході Лондона. (Daniel Leal/AFP via Getty Images)

Ціни на житло у Великій Британії впали минулого місяця в річному вираженні найшвидшими темпами за останні 12 років, а зростання відсоткових ставок, ймовірно, віщує подальше ослаблення ринку житла, заявив у п'ятницю іпотечний кредитор Halifax.

Ціни на житло впали на 2,6% у річному обчисленні в червні, після падіння на 1,1% у травні, повідомив Halifax. Це було найбільше падіння з червня 2011 року.

У місячному обчисленні ціни знизилися на 0,1% після падіння на 0,2% у травні.

Кім Кіннерд, директор Halifax Mortgages, сказав, що значне річне падіння відображає порівняння з піком цін на житло, що спостерігався близько року тому, за відносно невеликого руху цін за останні кілька місяців.

"Наскільки глибоким або стійким буде спад цін на житло, передбачити поки складно", — сказав Кіннерд, додавши, що зниження інфляції може надати деяку підтримку.

"Оскільки ринки зараз прогнозують пік банківської ставки на рівні понад 6%, вірогідність того, що ставки за іпотечними кредитами залишатимуться вищими протягом тривалого часу, і тиск на фінанси домогосподарств триватиме".

У четвер інвестори зробили ставку на те, що вперта інфляція змусить Банк Англії підняти процентні ставки до 25-річного максимуму в 6,5% до грудня.

Кредитори, включно з дочірнім банком Lloyds Bank (LLOY.L) Halifax та іншими великими компаніями, останніми тижнями неодноразово переглядали ціни на житлові кредити, намагаючись не відстати від зростаючих витрат на фінансування.

Історія показує, що активність на ринку житла, найімовірніше, різко сповільниться.

Згідно з аналізом Reuters, проведеним за останні 35 років, значне підвищення своп-ставок, які лежать в основі вартості фінансування іпотеки, часто передує значному падінню обсягів введення житла.

Halifax повідомив, що падіння цін на житло було найбільшим на південному сході Англії. У Лондоні ціни впали в річному вираженні на 2,6%, що стало найбільшим зниженням з жовтня 2009 року.