ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Імпорт готового прокату з Китаю до Індії досяг п'ятирічного максимуму

Велика Епоха
(STR/AFP via Getty Images)

У квітні закупівлі готової сталі в Індії з Китаю досягли п'ятирічного максимуму, а загальний обсяг імпорту сплаву в країну досяг чотирирічного максимуму, згідно з попередніми урядовими даними, вивченими агентством Reuters.

У квітні Китай став другим за величиною експортером сталі до Індії, реалізувавши 0,1 млн тонн, що на 79% більше, ніж минулого року. Імпорт з Китаю становив майже чверть усього індійського імпорту готової сталі у квітні.

У квітні Індія імпортувала 0,5 млн тонн готового сталевого прокату — найвищий показник з 2019 року — що на 38,2% більше, ніж роком раніше, як свідчать дані.

Китай, найбільший у світі виробник сталі, експортував здебільшого холоднокатані листи, які використовуються в автомобільній промисловості, виробництві побутової техніки та товарів тривалого користування. Індія також імпортувала з Китаю електротехнічні листи і труби.

У квітні Південна Корея була головним експортером готової сталі, поставивши 0,2 млн тонн, що становило 32% від загального обсягу індійського імпорту.

Однак Індія, другий за величиною виробник нерафінованої сталі у світі, у квітні стала нетто-експортером готового прокату, продавши 0,9 млн тонн таким великим покупцям, як Італія, Іспанія, В'єтнам, Непал і Об'єднані Арабські Емірати.

У квітні експорт індійської сталі в Італію зріс до найвищого рівня за останні шість років.

Європа — ключовий ринок для індійської сталі, але індійські виробники занепокоєні планами Європейського союзу запровадити з 2026 року податок на імпорт високовуглецевих товарів, спрямований на імпорт сталі та деяких інших товарів.

У квітні виробництво нерафінованої сталі в Індії становило 10,7 млн тонн, що на 3,2% вище, ніж роком раніше.

Очікується, що в поточному фінансовому році до березня 2024 року споживання сталі в Індії зросте на 7,5%, чому сприятиме зростаючий попит з боку внутрішнього будівельного, залізничного та промислового секторів.