ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Угорщина хоче заборонити українське зерно до кінця 2023 року

Велика Епоха
Колосся пшениці. (REUTERS/Alexey Malgavko)

Угорщина та інші країни Східної Європи хочуть зберегти заборону на імпорт українського зерна, введену минулого тижня, до кінця 2023 року, сказав міністр сільського господарства Іштван Надь у Facebook у вівторок.

"Ми хотіли б, щоб (Європейська) комісія ухвалила наші заходи, оскільки ми маємо намір зберегти їх до кінця року, щоб дати змогу нашим фермерам зібрати і зберегти врожай", - сказав Надь, який бере участь у зустрічі з колегами з Європейського союзу в Люксембурзі.

Минулого тижня Угорщина заборонила імпорт українського зерна і сільськогосподарської продукції після того, як Польща прийняла аналогічний захід, щоб протистояти напливу дешевшої продукції, що чинила тиск на уряд країни, щоб захистити місцевих фермерів.

Словаччина і Болгарія також наслідували цей приклад.

Ці країни, а також інші країни Центральної та Східної Європи заявили, що для вирішення проблеми необхідні заходи ЄС. Угорщина закликала до "прогресивної" допомоги з боку ЄС, щоб допомогти перемістити українське зерно через країни Центральної Європи.

Ці країни стали транзитними маршрутами для українського зерна, яке не могло бути експортоване через чорноморські порти країни після вторгнення Росії. Але вузькі місця затримують мільйони тонн зерна в таких країнах, як Угорщина і Польща, які межують з Україною.