ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна знову отримала американські системи Patriot

Велика Епоха
Українська армія отримала перші американські системи протиповітряної оборони Patriot (Ілюстративне фото, David Silverman/Getty Images)

Україна отримала американські системи протиповітряної оборони Patriot, про це повідомив перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк.

"Сьогодні наше прекрасне українське небо стало безпечнішим, оскільки в Україну прибули системи ППО Patriot", — заявив міністр оборони України Олексій Резніков у Твіттері, подякувавши США, Німеччині та Нідерландам за те, що вони "дотрималися свого слова".

Значне зміцнення української оборони

У середині грудня, під час історичного візиту Володимира Зеленського до США, Вашингтон пообіцяв надати свою сучасну систему протиповітряної оборони Patriot, у той час як Росія завдає ударів по енергетичній інфраструктурі України. Ця система "значно" посилить оборону України від російських атак, сказав український президент, запевнивши, що це обладнання буде використовуватися тільки "оборонно", а не для нанесення ударів по російській території. У зв'язку з цим президент Росії Володимир Путін заявив, що його армія знайде "протиотруту" для обходу цієї передової системи.

Голландські "спільні поставки" зі США та Німеччиною

20 січня Нідерланди оголосили, що нададуть Україні "дві пускові установки Patriot" і ракети-перехоплювачі, що йдуть у комплекті з ними, у межах "спільного постачання" зі США та Німеччиною. Берлін пообіцяв поставити одну з цих систем 5 січня. Українська армія також оголосила в середу про розгортання французьких легких бойових танків AMX-10, які використовуються, зокрема, для "розвідувальних місій", не уточнивши їхню кількість.

Коаліція з десятків країн підтримає Київ

Сполучені Штати очолюють міжнародну кампанію з надання допомоги Україні, швидко сформувавши коаліцію з десятків країн для підтримки Києва з моменту початку російського вторгнення в лютому 2022 року. Крім систем Patriot, Захід планує поставити танки та інше обладнання, щоб допомогти провести контрнаступ найближчими місяцями і повернути окуповані території на сході та півдні країни.