ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вторгнення завдало шкоди спадщині та культурі України на 2,4 млрд евро (ВІДЕО)

Велика Епоха
Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азулай. (JULIEN DE ROSA/POOL/AFP через Getty Images)

Війна в Україні завдала 2,4 мільярда євро збитків спадщині та культурному сектору країни і призвела до 13,9 мільярда євро втрачених доходів у сфері розваг, мистецтва і туризму, підрахували в понеділок в ЮНЕСКО.

Близько 248 пам'яток було пошкоджено, деякі з них були повністю зруйновані, особливо на сході країни, повідомила базована в Парижі організація ООН, генеральний директор якої Одрі Азулай перебувала в Україні в понеділок.

Російське вторгнення також спричинило колапс частин української економіки, пов'язаних з культурою, включаючи "туризм, мистецтво, спорт, розваги, культурну індустрію, культурну освіту", що оцінюється в 15,1 млрд доларів (13,9 млрд євро) збитків, за словами офіційного представника ЮНЕСКО.

6,4 мільярда євро на план реконструкції

"Ми підтримаємо українську владу в розробці національного плану реконструкції культурного сектору", — заявила пані Азулай, яка оцінила загальний обсяг фінансування, необхідний для відбудови та відродження сектору, у 6,4 мільярда євро.

Сім культурних об'єктів і один природний об'єкт в Україні включені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, в тому числі історичний центр Одеси, який був відносно недоторканим протягом року війни і приєднався до нього цього року. Шістнадцять інших об'єктів, включаючи центр Чернігова, пошкоджений у перші місяці війни, внесені до "попереднього" списку ЮНЕСКО. Зрештою, Київ має представити їхню кандидатуру, щоб вони стали частиною Списку всесвітньої спадщини ООН.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr