ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Німеччині почалася підготовка українських військових, орієнтована на великомасштабні бойові дії

Велика Епоха
Українські солдати ведуть вогонь на лінії фронту в Донецькій області, східна Україна, 3 вересня 2022 року. (Kostiantyn Liberov/AP Photo)

Українська армія відбила нові атаки Росії на сході, заявили українські військові 16 січня, коли Сполучені Штати оголосили про початок розширеної програми бойової підготовки українських військ у Німеччині.

Тим часом кількість загиблих унаслідок російського ракетного удару по житловому будинку в Дніпрі зросла до 40 осіб, повідомила поліція України.

Атака на Дніпро була частиною широкомасштабної хвилі російських ракетних ударів по найбільших містах України.

Представник Кремля Дмитро Пєсков заперечував, що російські війська обстріляли житловий будинок, і припустив, що його було уражено внаслідок операції української ППО.

«Російські збройні сили не завдають ударів по житлових будинках і об'єктах соціальної інфраструктури. Наносяться удари по військових об'єктах, як явних, так і замаскованих», — заявив Пєсков журналістам під час телефонної розмови 16 січня.

Російські військові заявили, що контролюють Соледар, але Київ спростував це твердження, заявивши, що важкі бої тривають усередині й навколо стратегічно важливого солевидобувного міста в Донецькій області.

У разі перемоги росіян у Соледарі війська Москви наблизяться до більшого міста Бахмута, де вже кілька місяців вирують запеклі бої.

Міністерство оборони Великої Британії заявило, що станом на 15 січня українські сили «майже напевно зберігали позиції» в Соледарі, де у вихідні тривали бої.

Українські військові заявили, що російські сили також продовжують завдавати ударів по енергетичній та цивільній інфраструктурі в Запорізькій, Дніпропетровській і Херсонській областях.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що 15 січня в Німеччині розпочалася розширена й складніша програма бойової підготовки українських сил.

Міллі сказав, що програма, орієнтована на великомасштабні бойові дії, і спрямована на те, щоб повернути батальйон із приблизно 500 українських військовослужбовців на поле бою для боротьби з росіянами протягом наступних п'яти або шести тижнів, повідомило Radio Free Europe.

Сполучені Штати вже навчили понад 3100 українських військовослужбовців того, як використовувати й обслуговувати певні системи озброєнь, включно з гаубицями, бронетехнікою та високомобільною артилерійською ракетною системою (HIMARS). Інші західні союзники також проводять тренування з використання наданої ними зброї.

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак пообіцяв минулого тижня надати Україні британські танки Challenger 2 після того, як Франція раніше цього місяця також пообіцяла відправити до Києва танки AMX-10 RC французького виробництва.