ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Майя Санду вшанувала пам'ять жертв Голодомору в Україні (ВІДЕО)

Велика Епоха
 Майя Санду на заході пам'яті жертв Голодомору в Україні (presedinte.md)
Майя Санду на заході пам'яті жертв Голодомору в Україні (presedinte.md)

Президент Молдови Майя Санду взяла участь у вівторок, 29 листопада, у громадській акції «Запали свічку», присвяченій пам'яті жертв Голодомору в Україні та Голоду в Молдові. Захід було організовано Посольством України в Кишиневі, Громадою українських жінок і Національним конгресом українців Молдови.

Глава держави розповіла про трагічні наслідки дій сталінського режиму під час голоду в Україні (1932-1933 рр. та 1946-1947 рр.) та на території нинішньої Республіки Молдова (1946-1947 рр.).

«Чотири мільйони українців не зі своєї вини, чотири мільйони жінок, дітей, людей похилого віку, селян, які живуть завдяки плодам землі, померли у 1932-1933 роках унаслідок голоду, свідомо спровокованого сталінським режимом. Чотири мільйони. Ви ніби спустошуєте таку країну, як Молдова, від усього живого», — наголосила у своєму виступі президентка Майя Санду.

Глава держави також згадала про звірства радянської влади, внаслідок яких постраждали мільйони українців і молдаван.

«Депортації, страти, насильницька колективізація... заборона на виїзд із країни в пошуках способу виживання — все це пізніше повторилося в Молдові, призвівши до загибелі сотень тисяч молдаван.

Спорожнілі села, діти з роздутими від голоду животами, матері, які відчайдушно намагаються знайти хоча б сланець або кору, щоб не дати своїм дітям померти на їхніх очах. У той час як зібране зерно гниє на залізничних станціях», — каже Майя Санду.

Президентка Майя Санду також засудила жахи несправедливої війни, яку Росія веде нині в Україні.

29 листопада в Кишиневі відбувся пам'ятний захід, присвячений 90-м роковинам Голодомору в Україні. У заході взяли участь президентка Республіки Молдова Майя Санду, посол України, акредитований у Кишиневі, Марко Шевченко, посол Румунії в Молдові Крістіан-Леон Цуркану, депутат від PAS Оазу Нантой, який виступив із промовою українською мовою, генеральний директор Агенції міжнародних відносин Молдови Дмитро Моруз і голова Національного конгресу українців у Молдові Дмитро Лєкарцев.

Усі учасники заходу дотримувалися однієї думки — непокаране зло може знову «підняти голову» для вчинення нових злочинів проти людства.

«Сьогодні, коли путінська Росія, послідовниця СРСР і сталінської доктрини, знову вдається до терору та геноциду проти українського народу, увесь цивілізований світ має бути настільки єдиний з Україною, щоб остаточно перемогти агресора», — ідеться в пресрелізі посольства України в Молдові.

У цьому контексті Марко Шевченко подякував молдовським парламентарям за ухвалену минулого тижня декларацію, що визнає Голодомор геноцидом українського народу.

«Масові політичні репресії проти українського селянства шляхом штучного провокування голоду були заходами свідомого терору, здійснюваного радянським тоталітарним режимом як проти селянства, як власника землі та незалежного підприємця, так і проти соціальних підвалин, традицій, культури й національної духовності українців», — йдеться в Декларації, ухваленій парламентом.

За матеріалами The Epoch Times România

===

Новини по темі: