ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Великобританія відіграла ключову роль у кіберзахисті України від атак російських хакерів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Сриншот)

Британські кібершпигуни відіграли ключову роль у захисті України від масштабних російських кібератак від початку вторгнення, повідомляє Sky News.

Збитки, завдані російськими хакерами, були б «дуже значними» без допомоги Великобританії, сказав Лео Дочерті, парламентський заступник держсекретаря із закордонних справ.

Він повідомив джерелу, що Великобританія зміцнила власний кіберзахист через «значну загрозу з боку Росії».

«Ми вже перебуваємо на передньому краї... Ми знаємо про цю загрозу. Ми посилили нашу власну підготовку та нашу власну оборону. Саме тому ми маємо глибокий досвід у галузі кіберзахисту, і саме тому ми були дуже раді поділитися ним з нашими українськими союзниками», — сказав Дочерті.

За словами офіційних осіб, Британія оприлюднила інформацію про свою кіберпідтримку, оскільки збереження її в таємниці більше не вважалося за необхідне, що свідчить про те, що Кремль уже знав про неї.

Так звану кіберпрограму для України вартістю близько 6,35 млн фунтів стерлінгів було активовано після того, як 24 лютого президент Володимир Путін розпочав повномасштабну війну.

Фізичні удари російських військ по українських об'єктах супроводжуються значним збільшенням числа кібератак, повідомили офіційні особи.

Нездатність завдати якогось серйозного удару в кіберпросторі пояснюється не тим, що російські хакери не намагалися, а тим, що кіберзахисники України за підтримки експертів кіберіндустрії та іноземних урядів, включаючи Велику Британію, перемогли або обмежили їх зусилля.

Великобританія заявила, що відіграє провідну роль у наданні допомоги українському уряду у реагуванні на кібератаки та захисті своїх мереж та секретної інформації.

Підтримка Великобританії була заснована на досвіді Національного центру кібербезпеки (NCSC), що входить до складу GCHQ.

Лінді Кемерон, виконавчий директор NCSC, у своїй заяві зазначила, що її центр «пишається тим, що відіграв свою роль у підтримці кіберзахисників України».

Джеймс Клеверлі, міністр закордонних справ, сказав: «Разом ми забезпечимо поразку Кремля у всіх сферах: на землі, у повітрі та в кіберпросторі».

Великобританія також надала обладнання та програмне забезпечення для зміцнення кіберзахисту України, включаючи брандмауери для запобігання атакам та захист від атак типу «відмова в обслуговуванні» для забезпечення доступу населення до життєво важливої інформації та послуг.

Крім того, підтримка включає можливості судової експертизи, щоб кібераналітики України могли краще зрозуміти, хто та як їх атакував.

====

Новини по темі: