ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Колишній журналіст розповів про "зрадників" та "танці на кістках" в Маріуполі

Велика Епоха
Місто Маріуполь, квітень 2022 року (Getty Images)

Син Надії Сухорукової, який утік із Маріуполя під час обстрілу, бере участь у кампанії з надання допомоги тим, хто шпигує за пересуваннями російських військ. Тимофій Львутін розповів Hotnews.co.uk про те, як змінилася ситуація в місті, про "зрадників", які співпрацюють з окупантами, і про так звані "танці на кістках" — вечірки, організовані на честь "єдності російських народів".

"Нам нікуди повертатися до Маріуполя. Звичайно, в тому числі, ідеологічно, через пости моєї матері. Що нас там чекає? Катування, знущання. Навіть ваші близькі зрадять вас там. Деякі колишні колеги, які прикинулися патріотами, тепер керують там місцевим пропагандистським телеканалом".

"Деякі люди заради власного спокою і комфортного життя зраджують дуже швидко. Ви знаєте, що не лише Сталін розстрілював людей, були й ті, хто зраджував, таких випадків було понад мільйон", — сказав Тимофій Львутін, який до війни був журналістом, як і його мати.

За словами Тимофія, у Маріуполі були організовані "танці на кістках", свого роду "свято єдності російських народів":

"Таке свято було влаштовано прямо перед зруйнованим театром", — продовжив він, маючи на увазі Маріупольський драматичний театр, який 16 березня обстріляла російська армія, хоча перед будівлею було написано слово "діти".

Понад тисячу мешканців, цивільних осіб, ховалися в театрі, коли він зазнав бомбардування.

Тимофій також розповів про труднощі, з якими стикається підрозділ розвідників (солдат, відправлених на розвідку), які вивчають позиції та пересування супротивника, щоб розробити стратегію оборони та, можливо, контрнаступу.

Ці солдати були розміщені на Донеччині, у стратегічному пункті, від якого залежить, чи зможе російська армія просунутися на захід України.

Щоб допомогти їм, Тимофій запустив у Facebook кампанію зі збору пожертвувань, щоб зібрати $4 000 на покупку автомобіля для українських військових, на якому вони зможуть об'їжджати стратегічні точки та перевозити свої дрони та обладнання.

Нещодавно мати Тимофія, Надія Сухорукова, розказала про пережите у фільмі "Маріуполь. Невтрачена надія".