ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна отримала доступ до найсучаснішого супутника ICEYE. Російські війська як на долоні

Велика Епоха
ICEYE управляє найбільшим парком комерційних супутників у світі. (ICEYE)

Україна отримала доступ до одного із супутників ICEYE, світового лідера в галузі радіолокаційного супутникового моніторингу.

ICEYE підписала контракт із Благодійним фондом Сергія Притули, який надасть можливості супутникового знімання (SAR) ICEYE уряду України.

Супутники ICEYE можуть знімати Землю у будь-який час, у будь-яких погодних умовах. Дані оновлюються кожні кілька годин, що є тактичною перевагою у зіткненнях із російськими військовими.

За угодою ICEYE передасть усі можливості одного зі своїх супутників SAR, які вже перебувають на орбіті, для використання урядом України. Крім того, ICEYE надасть доступ до свого угруповання супутників SAR, що дозволить ЗСУ отримувати супутникові знімки в режимі, близькому до реального часу, зазначає Digi24.

Перше зображення, опубліковане ICEYE після підписання контракту, це міст через Керченську протоку, що з'єднує Кримський півострів з Росією.

«Ця угода є важливою відповіддю на терміновий запит уряду України щодо критично важливих даних спостереження Землі та принесе велику користь збройним силам. За допомогою цієї угоди ICEYE продовжує підтримувати зусилля щодо надання Україні об'єктивних даних та технологічної підтримки», — заявив Рафал Моджевський, генеральний директор ICEYE.

На сьогодні ICEYE успішно запустила 21 космічний апарат та керує найбільшим у світі парком комерційних супутників SAR.

===

Новини по темі: