ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

NASA: надчітке фото Землі

Велика Епоха

Американський супутник DSCOVR, який розташований між нашою планетою та Сонцем, прислав надчітке фото Землі, зроблене на відстані 1,6 млн км. Про це повідомляє сайт NASA.

#img_center_nostream#Апарат DSCOVR (Deep Space Climate Observatory) надіслав фотографію, на якій відображена вся освітлена частина нашої планети на відстані 1 млн миль (1 609 344 км).

На фото зображена Північна та Центральна Америка. За словами учасників проекту DSCOVR, висока роздільність знімків перевершила всі очікування. На фото чітко видно структуру пустель, річки та хмари. Для вчених цей знімок є дуже цінним джерелом інформації.

Щоб отримати остаточне зображення, фахівці об'єднали 3 знімки, зроблені з фільтрами від ультрафіолетового до інфрачервоного.

Як кажуть керівники проекту, коли супутник DSCOVR запрацює на повну потужність, він зможе щодня надсилати фотографії Землі високої якості. В NASA відзначають, що з вересня цього року всі знімки, зроблені апаратом DSCOVR, можна буде побачити через 12—36 годин після їх передачі на Землю. Знімки будуть розміщуватися на спеціальній веб-сторінці NASA.

Апарат DSCOVR був запущений 11 лютого 2015 року. Супутник запустили для спостереження за земною та космічною погодою, а також для вивчення сонячної активності та її впливу на Землю. Він буде збирати інформацію про стан земної атмосфери, спостерігати за сонячним вітром і викидами корональної маси.

Керують проектом DSCOVR спільно: NASA, Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) і американські ВПС.