ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Марсі виявили сліди скла

Велика Епоха

У стародавніх кратерах Марса — місцях падіння метеоритів — виявлені сліди скла.

#img_center_nostream#Великі приховані відкладення скла були виявлені за допомогою спектрометра орбітального апарату Mars Reconnaissance Orbiter. Аналіз супутникових даних, проведений групою дослідників із Університету Брауна (США) показує, що в момент зіткнення Червоної планети з іншими космічними тілами виділялася величезна кількість тепла, що й стало причиною утворення скла в кратерах Марсу.

«Поклади утворюються під час падіння на планету великих небесних тіл, під час зіткнення з якими виділяється колосальна кількість енергії, і ґрунт буквально плавиться», — говорить глава підрозділу NASA з вивчення планет Джим Грін.

За словами керівників дослідження Кевіна Кеннона і Джека Мустарда, великі відкладення скла є в кількох давніх і поки ще не дуже добре вивчених кратерах, які розкидані по марсіанській поверхні.

Один із таких кратерів під назвою Hargraves діаметром 68 км і завглибшки 650 км розташований на території Нілі — місцевості, багатої гідротермальних зламами. За припущеннями вчених, в давнину ця місцевість могла бути придатною для життя, і сліди живих істот могли зберегтися у зразках скла.

Аналогічне явище фахівці спостерігали в минулому році на Землі: у зразках скла, взятих із давнього ударного кратера в Аргентині, виявилися органічні молекули і рослинний матеріал. Це дає вченим надію відшукати позаземні форми життя в скляних зразках із марсіанських кратерів.

Джек Мустард зазначає: «Якщо падіння метеоритів зачепило глибокі шари поверхні, то є можливість того, що залишки стародавнього марсіанського життя могли бути замкнені в якусь скляну пастку».

Тому вчені розглядають кратер Харгрейвс в якості перспективного місця для посадки нового марсіанського ровера в 2020 році і, в майбутньому, корабля з астронавтами.