ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайці, що розкривають злочини компартії, підтримали Україну

Велика Епоха

Організатори всесвітнього руху по виходу з компартії «Туйдан» позитивно оцінюють процеси декомунізації в Україні. Вони вважають, що всесвітній рух по виходу з компартії «Туйдан» який активно розвивається сьогодні, допоможе вирішити складну ситуацію в Україні.

В Україну приїхали китайці, які за межами Китаю координують всесвітній рух «Туйдан» (в перекладі з китайської — «Вийди з партії»), щоб підтримати Україну в розпочатому нею процесі декомунізації.

#img_right#Професор Католицького університету США Сен Ніє і Чарльз Лі, нині громадянин США, який як в'язень сумління був запроторений на три роки до китайської тюрми, 11 червня 2015 року взяли участь у круглому столі на тему «Злочини комунізму і процес декомунізації в Україні, Китаї і в усьому світі».

«Радий, що в Україні прийняли чотири закони, які засуджують комуністичний режим. Дуже гарний початок для суспільства, де панує свобода думки», — сказав Ніє, який є віце-президентом центру «Туйдан».

За словами Ніє, китайці страждають від комуністичного режиму вже 65 років.

Туйдан: рух впливає і на Україну

Як повідомив Чарльз Лі, також віце-президент «Туйдан», на даний момент рух у Китаї досяг такого розмаху, що кожен день близько 100—120 тисяч китайців виходять із партії. За його словами, в кінцевому рахунку цей активний процес допоможе і Україні.

Як вважає Лі, нинішнє ставлення Росії до України виходить із того, що там ще не пройшов процес декомунізації. Він каже, що сьогодні в Китаї та Росії форми правління схожі, і обидві країни підтримують одна одну політично і фінансово. Він вважає, що якщо завдяки руху «Туйдан» китайці повністю відмовляться від комуністичної партії, то тоді багато що зміниться, зокрема, Україні стане набагато легше, тому що Росія втратить партнера в особі китайської компартії.

Чарльз Лі каже, що заява про вихід з компартії та її організацій допомагає людям відчути себе вільно «в думках і серцях».

#img_left#Рух «Туйдан» виник у кінці 2004 року після того, як китайськомовна версія видання «Велика Епоха» опублікувала серію редакційних статей «Дев'ять коментарів про комуністичну партію». Спочатку число людей, що вийшли з партії, обчислювалося кількома тисячами на день, потім зросло до кількох десятків тисяч на день і на сьогоднішній день дійшло в середньому до 100 тисяч на день.

На 13 червня 2015 року цифра людей, які вийшли з партії і її організацій, становить 206 млн чоловік.

Злочини комуністичної партії

Як писала «Велика Епоха» в «Дев'яти коментарях...», за час всіх своїх політичних рухів у 20 столітті компартія Китаю погубила 1/10 частину населення — близько 80 млн осіб. Згадується, що аналогічну частину людей репресував Сталін. Також наводяться дані, що з 1975 по 1978 роки в Камбоджі, де комунізм був встановлений за сприяння компартії Китаю, було вбито 2 мільйони людей (за загального населення держави 8 млн).

Однак злочини комунізму не закінчилися і в 21 сторіччі. З 1999 року компартія Китаю по всій країні ініціювала гоніння на послідовників школи вдосконалення Фалуньгун, якою по всьому Китаю займалися до цього часу більше 70 млн осіб. Тодішній лідер компартії Цзян Цземінь наказав «розорити цих людей фінансово, знищити фізично і придушити морально», і ці репресії тривають досі.

У 2006 році правозахисники стали піднімати галас про те, що в Китаї у послідовників Фалуньгун, яких масово поміщують у тюрми і трудові табори, зі схвалення компартії видаляють органи.

В інтерв'ю «Великій Епосі» Сен Ніє сказав, що в Китаї зараз можуть підібрати орган дуже швидко — якщо зателефонувати у відповідні китайські клініки і якщо у вас є гроші, то в середньому протягом двох тижнів вам можуть знайти орган для пересадки. При цьому в інших країнах потрібно чекати досить довго, поки буде знайдений відповідний орган. За словами Ніє, в Китаї таке положення існує через те, що там із дозволу комуністичної партії масово вирізають органи у цієї групи людей — послідовників Фалуньгун.

Він вважає, що компартія — «не просто погано, а це саме зло», і саме тому так важливо з неї виходити.