ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайці масово подають позови на екс-лідера КНР

Велика Епоха

У Китаї набирає обертів масова кампанія подачі судових позовів на Цзян Цземіня — колишнього генерального секретаря компартії Китаю. Він звинувачується в геноциді і злочинах проти людяності, репресіях проти прихильників Фалуньгун, повідомляє китайськомовний сайт minghui.org.

#img_center_nostream#На початку червня на колишнього лідера компартії подано вже більше 600 позовів. Позови подали послідовники Фалуньгун, давньої системи вдосконалення, заснованої на принципі «Істина-Доброта-Терпіння», якою, за faluninfo.ru, вільно навчаються більше 100 мільйонів людей у ​​більш ніж 110 країнах.

Проте 16 років тому, в 1999 році, саме Цзян Цземінь почав великомасштабні репресії цієї багатомільйонної групи людей у Китаї.

За даними minghui.org, станом на 1 червня на Цзян Цземіня було подано 232 судових позови в 18 провінціях і 55 містах Китаю. В той же час, з початку червня видання «Мінхуей» почало повідомляти про масову подачу позовів по всьому Китаю. Так, 1 червня подано 162 позови (першоджерело на китайській), 2 червня — 145, 3—5 червня — 329. Таким чином, за 5 днів червня вже було подано більше 600 позовів.

За свої духовні переконання раніше всі позивачі різною мірою зазнали численних несанкціонованих арештів, конфіскації цінного майна, ув'язнення на тривалі терміни без рішення суду, тортур, рабської праці, насильницького ідеологічного перевиховання в тюрмах, таборах, психіатричних лікарнях. Багато з постраждалих стали каліками.

За даними міжнародних правозахисних організацій, Фалуньгун — найбільша група в'язнів совісті в Китаї. Репресії тривають і досі.