• Китай офіційно оголосив про арешт колишнього голови безпеки

  • Вівторок, 5 серпня 2014 року
Інформаційне агентство китайського режиму «Сіньхуа» оголосило, що колишній глава внутрішньої безпеки Чжоу Юнкан заарештований. Згідно з офіційним повідомленням, Чжоу звинувачується у «грубих порушеннях дисципліни», хоча в офіційних звинуваченнях навряд чи будуть названі найтяжчі злочини Чжоу.
Китай після довгої підготовки оголосив про арешт екс-глави безпеки

Чжоу Юнкан. Фото: AP Photo/Ng Han Guan

Це оголошення є кульмінацією драми, що триває із травня 2012 року. Тоді «Велика Епоха» повідомила про те, що лідер Комуністичної партії Ху Цзіньтао, який очолював у той час країну, дав згоду на розслідування діяльності Чжоу Юнкана. Враховуючи високе звання Чжоу в партії, розслідуванню, яке могло би привести до арешту, було мало прецедентів.
Відтоді Комуністична партія Китаю систематично готувала судову справу проти Чжоу, заарештовуючи або розслідуючи діяльність його соратників і колишніх підлеглих у нафтовій промисловості в його рідній провінції Сичуань і в апараті безпеки.
У грудні 2013 року кілька китайськомовних ЗМІ повідомили, що Чжоу був заарештований. «Велика Епоха» писала про те, що ходять такі чутки, але не могла незалежно їх підтвердити.
Проте всі ознаки чітко вказували на те, що Чжоу зрештою буде заарештований.
Репортажі ЗМІ за 29 липня представляють арешт Чжоу під рубрикою боротьби з корупцією. Правда в тому, що корупція була приводом для здійснюваних Сі Цзіньпіном чисток, що наразі відбуваються.
Як повідомляла «Велика Епоха», Чжоу Юнкан був одним із головних соратників колишнього глави КНР Цзян Цземіня (1993—2003). Фракцію Цзян Цземіня, куди так само входять Бо СілайЦзен Цінхун, та інші високі китайські чиновники, які були нещодавно заарештовані, пов'язує відповідальність за жорстокі репресії проти послідовників Фалунь Дафа (по-іншому — Фалуньгун). Як повідомлялося, нинішній глава Китаю Сі Цзіньпін не несе особистої відповідальності за ці репресії, тому його підвищення до генерального секретаря компартії у 2012 році члени фракції Цзян Цземіня розглядали із тривогою. Тепер вони один за іншим зазнають арештів.
Згідно із джерелами всередині компартії, фракція Цзяна прагнула повалити Сі Цзіньпіна через те, що вона хотіла уникнути відповідальності за злочини, скоєні проти послідовників Фалуньгун. Аби забезпечити свою владу, Сі Цзіньпін у відповідь на це вимушений зараз очищати ряди партії від чиновників, наближених до Цзяна.
Стівен Грегорі, Велика Епоха

Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...