• До Росії заборонений ввіз українських соків та польських фруктів

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Субота, 2 серпня 2014 року

Росія через Росспоживнагляд заборонила імпорт української сокової продукції та дитячого харчування, повідомляє офіційний сайт федеральної служби.

На додачу до цього РФ вводить заборону й на ввезення з Польщі майже всіх видів овочів і фруктів. «Табу» починає діяти вже з 1 серпня.

У повідомленні російського санітарно-епідеміологічного нагляду говориться, що українська сокова продукція не пройшла реєстрацію на відповідність вимогам технічних регламентів Митного союзу, і на упаковках українських соків зазначений тільки один знак «ЕАС».

Що стосується польської аграрної продукції (всіх видів капусти, яблук, персиків, груш, слив, айви, черешні, вишні, нектарину тощо), то російській владі вона не догодила «сертифікацією» і наявністю карантинних об'єктів.

«Польська рослинна продукція становить загрозу для здоров'я населення Росії у зв'язку зі значним перевищенням залишкового вмісту пестицидів і наявністю нітратів. Управлінням Россільгоспнагляду Москви, Московської та Тульської областей за перше півріччя 2014 року було виявлено 211 товарних партій польської плодоовочевої продукції вагою понад 3700 тонн, в яких ГДК пестицидів перевищував норму в 2―15 разів. При цьому перевищення пестицидів було виявлено в 90% перевірених польських яблук», ― цитує ІТАР-ТАСС заяву помічника керівника Россільгоспнагляду Олексія Алексєєнка.

На знак протесту польські ЗМІ ініціювали в Інтернеті акцію «Їж яблука і пий сидр», яка отримала в Польщі широкий резонанс.

«Під забороною наших яблук в Росії криється помста за активну підтримку України Польщею. Польща є найбільшим виробником яблук у Європі, більше половини з них йде на експорт до Росії. Пропоную кожному поляку їсти більше яблук і пити сидр, щоб допомогти виробникам і усунути надлишок фруктів на місцевому ринку», ― написав у Твіттері редактор видання Puls Biznesu Гжегож Навацькій.


Читайте також:

Через російсько-український конфлікт у світі дорожчає нафта

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...