• Путін сказав, що за місяць газ Україні можуть перекрити

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 17 квітня 2014 року

Якщо Україна за наступний місяць не надасть «Газпрому» жодних платежів, то Росія вимагатиме від української сторони передплати за газ, що створить загрозу зриву постачання російського газу як українцям, так і європейським споживачам.

Про це сьогодні заявив президент Росії Володимир Путін під час «прямої лінії» з представниками місцевих телеканалів і радіостанцій, передає прес-центр Кремля.

«Якщо у наступному місяці від України не надійде ніяких платежів, то ми перейдемо на так звану передоплату, що буде діяти згідно з контрактом. Це означає, що Україна повинна буде платити нам гроші за місяць наперед, і ми поставимо рівно стільки, скільки буде оплачено. Проте це дуже важкий спосіб розрахунків. Він може привести до збоїв у транзиті російського газу європейським споживачам», ― попередив голова РФ.

Він нагадав, що Росія раніше денонсувала Харківські угоди і тепер ціна російського блакитного палива для України становить $485 за тисячу кубометрів згідно з контрактом від 2009 року, підписаним українським екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

«Там, у Європі, говорять про підвищення незалежності від російського постачальника і піклуються про альтернативні шляхи постачання. До деяких країн Східної Європи ми постачаємо якщо не 90, то 50, 60, 70 відсотків газу. Чи можна взагалі припинити поставки? На мій погляд, це абсолютно неможливо. Але на шкоду собі, через кров, можна. Але мені важко це уявити. Тому всі піклуються про диверсифікацію поставок», ― додав він.

Путін також висловив сподівання з приводу врегулювання діючих контрактів з українськими транзитерами.

«Найбільш небезпечний елемент тут ― це транзит через територію України, з якою нам дуже важко домовлятися, але сподіваюся, тут ми все доведемо до потрібного стану», ― сказав він.

Нагадаємо, тижнем раніше заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Вадим Улида заявив журналістам, що Україна буде шукати шляхи диверсифікації поставок природного газу та ядерного палива для українських атомних електростанцій. У цьому напрямку українська сторона вже зробила перші кроки, домовившись зі словацькими партнерами про реверс газу зі Словаччини.


Читайте також:

Знижок на газ Україні більше не існує ― Кремль

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...