• Великобританія пообіцяла нарешті провести публічне розслідування «справи Литвиненка»

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 29 липня 2014 року

Після ряду консультацій уряд Великобританії погодився провести публічне розслідування обставин вбивства у 2006 році колишнього співробітника російських спецслужб, підполковника (згодом був позбавлений всіх звань) Олександра Литвиненка.

Відповідне рішення було прийняте 22 липня — про це заявила міністр внутрішніх справ Великобританії Тереза Мей у посланні до парламенту.

Олександр Литвиненко був отруєний в одному з лондонських ресторанів радіоактивним полонієм. Це сталось у листопаді 2006 року. Чоловік помер за 23 дні.

Закрите розслідування, яке велося британською владою, не змогло назвати винних у вбивстві Литвиненка. Від ведення публічного розслідування Лондон відмовлявся, оскільки воно, за повідомленням ЗМІ, могло призвести до погіршення відносин між Великобританією та Росією.

Нині відкрите розслідування, як передбачається, буде вестись у спеціально призначеному суді. Перед судом зможе виступити кожен із наявною у нього інформацією.

Нагадаємо, Олександр Литвиненко отримав політичний притулок від Великобританії у 2001 році. Цьому передував замах на його життя та відкриття кількох кримінальних справ у РФ. Литвиненко відомий публікацією кількох книг, у яких він звинувачував ФСБ в організації кількох терактів, викрадень, вбивств та зв’язках зі злочинним світом — «ФСБ підриває Росію» та «Луб'янське злочинне угруповання».


Читайте також:

Власникам «ЮКОСа» Гаага зобов’язала повернути 50 млрд доларів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...