• Власникам «ЮКОСа» Гаага зобов’язала повернути 50 млрд доларів

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 28 липня 2014 року

Судовий процес у справі акціонерів ЮКОСа проти Росії, що тривав майже 10 років, днями закінчився: Гаазький третейський суд визнав Росію винною у порушенні Енергетичної хартії. За висновком суду, втрати, що понесли акціонери ЮКОСа, оцінили в $50 млрд.

Позов акціонерів Володимира Дубова, Леоніда Невзліна та інших був задоволений частково — самі вони стверджували, що понесли збитки у розмірі $114 млрд, і вимагали, щоб Росія відшкодувала їм ці кошти, повідомляє «Укрінформ».

«Джерела видання називають рішення політичним і вважають, що Росія спробує анулювати його. У GML [Group Menatep Limited, яка представляє інтереси акціонерів] готові стягувати кошти, що їй належать, примусово», — пише видання «Коммерсантъ».

Окрім $50 млрд доларів, Росія має сплатити витрати судового процесу — загалом $65 млн.

Росія може оскаржити рішення Гаазького суду до 6 серпня. Згідно із вироком суду, РФ має час на виплати компенсації постраждалим акціонерам до 15 січня 2015 року. Після цього на суму компенсації будуть нараховуватись відсотки.

Нагадаємо, у 2003 році Росія звинуватила керівництво ЮКОСа у несплаті податків. У 2004 році через аукціон був проданий основний актив ЮКОСа — «Юганскнефтегаз», який зараз належить «Роснєфті». Були висунуті звинувачення і проти власника нафтової компанії — у 2005 році був заарештований і засуджений за шахрайство президент і головний акціонер Михайло Ходорковський. Він вийшов на волю у 2013 році.

Повідомляється, що Михайло Ходорковський не брав участі у судовому процесі в Гаазі — після того, як він продав свою частку групі GML у 2005 році, 70,5% ЮКОСа стали контролювати його партнери по бізнесу — Леонід Невзлін, Володимир Дубов та інші.


Читайте також:

Звільнений Ходорковський покинув Росію

США заморозили активи військових та енергетичних компаній Росії

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...