• Чому Яценюк подав у відставку?

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 липня 2014 року

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк учора з трибуни Верховної Ради заявив про відставку.

Таке рішення він прийняв після того, як спікер Верховної Ради України Олександр Турчинов оголосив про припинення діяльності коаліції «Європейський вибір» у Парламенті через те, що 71 народний депутат з 262, що входять до парламентського об'єднання, подали заяви про вихід зі складу коаліції. Серед них лідери і члени фракцій партії «УДАР» і «Свобода», повідомляє прес-служба ВР.

«Оскільки сьогодні розпалася коаліція, є два варіанти. Перший ― прем'єр-міністр повинен сформувати нову коаліцію. Тобто взяти в коаліцію комуністів і „регіоналів“. Я не зроблю цього ні за яких обставин. Другий варіант ― уряд і прем'єр-міністр зобов'язані подати у відставку. Таким чином, у зв'язку з розпадом коаліції і блокуванням урядових ініціатив я заявляю про відставку», ― зазначив у своїй заключній промові український прем'єр-міністр.

У зв'язку з виходом двох фракцій зі складу коаліції і заявою Арсенія Яценюка президент України Петро Порошенко закликав усіх народних депутатів «до відповідальної роботи в парламенті», вже 25 липня «визначитися з вотумом довіри Кабміну» шляхом голосування і «повернутися до питань про зміни до держбюджету і Податкового кодексу», повідомляє прес-служба глави держави.

Сьогоднішнє засідання уряду почнеться о 12.00. Обов'язки прем'єра тимчасово покладені на Володимира Гройсмана, якого в депутатських колах називають «рукою Порошенка».


Читайте також:

Фракцію комуністів зрештою розпустили


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...