ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кличко і 50 днів його роботи: досягнення і невдачі

Велика Епоха
Минули 50 днів роботи нового мера Києва Віталія Кличко. Експерти проаналізували, чого вдалося добитись і що із обіцянок лишилось не виконаним за цей строк.

Віталій Кличко. Фото: klichko.org
Віталій Кличко. Фото: klichko.org
Загалом Віталій Кличко роздав близько 100 обіцянок, повідомляє «Сегодня».

Серед виконаного або частково виконаного — звільнення Києва від палаток і барикад, а адміністративних будівель від активістів, що їх займають. Наполовину пішохідним став і Андріївський узвіз — рух для автомобільного транспорту тут перекривають на вихідних та у світкові дні.

Серед позитивного — вдалося знайти 370 мільйонів гривень зарплатні для бюджетників.

Крім того, у радіусі 20 метрів навколо метро почали демонтувати МАФи, які так не подобались захисникам Києва.

А от недоліком Віталія Кличка називають те, що у нього немає команди. За 50 днів роботи мер назвав тільки двох заступників. А на виконання програм і проектів, оголошених ними, потрібні кошти.

Серед інших дорікань меру Кличку — відсутність реального бюджету на друге півріччя. Після приходу Кличка до влади закрили доступ до публічної інформації КМДА, не публікують також дані про кадрові призначення.

Із більш приземлених питань — у Києві без гарячого водопостачання залишається близько 4500 користувачів. Не було закуплено жодної одиниці техніки і не було відкрито жодної нової зеленої зони.

«Особливими успіхами мерство Віталія Кличка поки не увінчалося, але особливими проколами теж. Я б назвав це мерство рутиною. Жодного серйозного рішення не було прийнято. Мер і мер, нічим не кращий за попередніх», — говорить політолог Вадим Карасьов.

Більш позитивну оцінку діям Кличка на посаді мера дає Володимир Фесенко.

«Дайте йому хоча б 100 днів. Зараз можна оцінювати тільки окремі кадрові призначення. Перший місяць завжди йде на формування команди. Зараз він вирішує питання Майдану, прагне це робити. Говорити про якісь доленосні рішення зарано. Поки він діє без особливих принципових помилок», — говорить Володимир Фесенко.


Читайте також:
Андріївський узвіз на вихідні будуть перекривати
Більшість киян ― проти наметового містечка на Майдані