• Рада прийняла закон про відбитки пальців та біометричні паспорти

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 26 липня 2014 року

Верховна Рада 22 липня ухвалила один з найважливіших законів на шляху для запровадження безвізового режиму з ЄС. Такий закон дозволяє оцифровування відбитків пальців і внесення цих біометричних даних до закордонного паспорту.

За це проголосували 233 із 254 зареєстрованих у сесійній залі депутатів, проте не з першого разу — спочатку голосів присутніх не вистачало.

Відтепер за згодою громадянина його відбитки пальців можуть бути оцифровані і внесені у безконтактний електронний носій при оформленні таких документів, як закордонний, дипломатичний та службовий паспорт громадянина України, посвідчення моряка, члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства і проїзного документа біженця.

Після оцифровування і внесення на спеціальний носій відбитки пальців людини вилучаються із Реєстру і знищуються. Знімати відбитки пальців можна буде лише у тих, хто досягнув 12-річного віку.

Прийнятий закон є суттєвим кроком для лібералізації візового режиму з ЄС, для якої введення біометричних паспортів розглядалось як одна з основних вимог. Українська влада планує почати видавати такі паспорти з 1 січня 2015 року, і обіцяє, що їхнє оформлення буде коштувати навіть дешевше, ніж оформлення нинішніх.


Читайте також:

Українці здаватимуть відбитки пальців для «Шенгену»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...