• Чи бажають українці бачити російську мову державною

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 27 липня 2014 року

Соціологічна служба Центру Разумкова з’ясовувала, який відсоток населення різних регіонів підтримує запровадження російської мови як другої державної. Виявилось, що надати статус державної російській мові хочуть тільки на сході, центр, південь та захід — проти цього.

Більшість опитаних на сході України сказали, що хотіли б бачити в Україні дві державні мови — українську та російську. Про це заявили 52,7% респондентів. Трохи менший відсоток опитаних — 44% — сказали, що українська мова має бути єдиною державною, а російська може вільно застосовуватись в усіх сферах життя. Не визначились із відповіддю 3,3%.

Південь за своїми відповідями виявився близьким до сходу, однак тут більшість висловилась за українську як єдину державну — про це заявили 50,2% опитаних. Підтримали російську як другу державну 43,7% респондентів, а не змогли відповісти 6% опитаних.

У центральних і західних областях відповіді виявились схожими — в цих регіонах з великим відривом переважає підтримка української як єдиної державної. Про це висловились 83,3% опитаних жителів центральної частини України і 91,8% — західної. Російську як другу державну підтримали 13,5% та 6% відповідно. Не визначились із 3,2% опитаних у центральній Україні та 2,2% — у західній.

Соціологічне дослідження проводилось 6—11 червня 2014 року. Загалом було опитано більше 2 тисяч чоловік. Статистична похибка не перевищує 2,3%.


Читайте також:

Який відсоток українців прагне зближення з Митним союзом — опитування

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...