• Більшість росіян — проти введення військ в Україну

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 8 липня 2014 року

Опитування громадської думки росіян показало, що більшість опитаних висловлюється проти введення російських військ на територію України, і третина респондентів підкреслила, що цього не можна робити ні за яких умов.

Соціологічне опитування проводив Всеросійський центр дослідження громадської думки (Всероссийский центр исследования общественного мнения — ВЦИОМ). Результати були опубліковані на сайті центру.

Як показало опитування, 66% респондентів висловились проти «введення російських військ на територію Південно-Східної України з метою припинення військового конфлікту». Більшість тих, хто відповіли таким чином, належить до категорії літніх людей (71%), а також жителі великих та середніх міст (74%).

Про те, що необхідно втрутитись і ввести війська, заявили трохи більше чверті опитаних — 27%. Серед них — чимало жителів Москви та Санкт-Петербургу (41%), прибічники КПРФ (35%), а також респонденти з низьким рівнем доходів (35%), повідомляється на сайті Центру.

Третина опитаних — 33% — сказали, що за жодних умов не можна вводити війська. Значно менша кількість респондентів вважає, що існують умови, за яких вони підтримали б введення військ РФ в Україну. Серед них — «якщо будуть і далі гинути мірні люди в Україні» (18%), якщо «постане загроза терористичних актів на території РФ» (18%), «триватимуть напади на російські КПП на кордоні з Україною» (18%).

13% опитаних назвали серед причин для військового втручання ситуацію, якщо на територію України увійдуть війська НАТО (13%). 10% респондентів відповіли, що причиною можуть послужити заклики ввести війська, висловлені представниками самопроголошених ДНР та ЛНР. Інші варіанти відповіді — захист російських журналістів в Україні, диверсії проти російських поїздів та газопроводу — набрали ще менше підтримки.

Лише 3% респондентів висловились про те, що сталося вже достатньо для того, щоб РФ ввела війська на територію східних областей України.

Водночас за кілька місяців істотно збільшилась доля респондентів, які вважають, що між Росією та Україною може початись війна — з 17% у березні 2014 року до 30% у червні. 54% опитаних все ж вважають такий розвиток подій малоймовірним або неможливим. 11% респондентів сказали, що на їхню думку, така війна вже йде.


Читайте також:

ЛНР подякувала комуністам за гроші та гуманітарну допомогу

Путін сказав Обамі, що сподівається на більш тісні відносини

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...