• В Індії прийнялись захищати права дельфінів

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Неділя, 13 липня 2014 року

Уряд Індії заборонив використовувати дельфінів у дельфінаріях, акваріумах, океанаріумах та інших місцях масового відпочинку у будь-якій точці країни.Така заборона була накладена після того як Міністерство навколишнього середовища та лісового господарства Індії офіційно визнало дельфінів «особистостями, що не відносяться до роду людського», і які повинні мати «свої особливі права».

Відповідний статус був привласнений і озвучений у програмній заяві відомства, опублікованій в п'ятницю, 27 червня 2014 року, повідомляє місцеве ЗМІ «Daily Kos». 

«У зв'язку з тим, що китоподібні дуже розумні і чутливі, мають надзвичайно високий інтелект у порівнянні з іншими тваринами, як зазначили різні вчені, які займаються дослідженнями поведінки дельфінів, прийнято рішення розглядати їх „особистостями, що не належать людському роду“. Отже, дельфіни повинні мати свої власні права ― право на пересування та проживання у їхньому природному середовищі і відповідне моральне ставлення. Тримати у полоні дельфінів, китів і морських свиней в розважальних цілях неприпустимо», ― наголошується у декларації міністерства.

Відомство навколишнього середовища та лісового господарства Індії закликало штати уряду відхиляти будь-які пропозиції про створення дельфінаріїв від яких би то не було осіб, організацій, держустанов, приватних чи держпідприємств, включаючи імпорт та відлов китоподібних з метою комерційних розваг.

Індія стала першою країною, яка визнала унікальний інтелект і самосвідомість китоподібних, і яка прийняла декларацію щодо захисту прав, свобод і норм стосовно китоподібних згідно міжнародних прав і національного законодавства.


Читайте також:

Дівчина прозріла завдяки дельфіну

Крим відновив підготовку бойових дельфінів

В Одесі заборонили фотографуватися з екзотичними тваринами

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...