• Індійська кухня: що спробувати і від чого краще відмовитися

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 4 грудня 2012 року
Харчування в Індії дуже різноманітне і залежить від регіону проживання, кастової приналежності, релігійних поглядів людини. На індійську кухню найбільше вплинули іслам (що забороняє вживати в їжу свинину, пити алкогольні напої) і індуїзм (що виключає з раціону яловичину). Основними продуктами харчування у цій країні богів вважаються злаки, бобові, овочі і фрукти. Під впливом мусульманства досить широке розповсюдження отримали, правда, рецепти страв із курячого м'яса.

Індійська кухня: що спробувати і від чого краще відмовитися

Індійська кухня переважно складається з вегетаріанських страв.
Фото: Наталія Стрига / str-journalist.livejournal.com

Четверта частина населення Індії ― вегетаріанці. Хоча, точніше сказати, лактовегетаріанці, адже людському організму потрібен білок, який індійці отримують із молочних продуктів. Як ми вже з’ясували, такий спосіб життя їм приписані релігійними переконаннями і стародавніми звичаями. Більш суворої вегетаріонскої дієти дотримуються на Півдні (переважно тут їдять жовту сочевицю і відварний рис, солодкий перець, фініки та ін. фрукти). Винятком з усіх правил є курортний штат Гоа, де, швидше за все, європейські туристи диктують місцевим жителям що і як їсти, аніж стародавні традиції. Страви із рису зі свининою тут нормальне явище. Це одна із причин, чому індійці говорять: «якщо ви були лише у Гоа, то ви не бачили справжню Індію». На Півночі ставлення до м'яса і вбивства тварин також досить лояльне.

Індійська кухня: що спробувати і від чого краще відмовитися

Приготувати страву індійської кухні без овочів не вийде.
Фото: Наталія Стрига

Типова страва індійської кухні, яку можна побачити у кожному закладі громадського харчування (чи то на Півночі або Півдні) ― тхалі. Це невеличка таця, на якій розміщують відварений рис, хлібні коржики, овочі, різноманітні соуси, можливо, м'ясо. Все це потрібно їсти правою рукою, занурюючі коржі в пастоподібні соуси. Поширена страва каррі схожа на наші «горщики». Це густа рідка суміш із тушкованих овочів та бобових. Може бути як із м'ясом, так і без нього. Через велику кількість приправ у цій страві, з'їсти її незвиклому туристові навряд чи вдасться. Після першого ж шматочка людина почервоніє, а руки її потягнуться до стакана з водою.

Індійська кухня: що спробувати і від чого краще відмовитися

На Півдні країни основу індійської кухні складають морепродукти.
Фото: Наталія Стрига

А всеж, приїхавши в Індію, звикнути до гострих, щедро приправлених страв, прийдеться. Правда, полегшити завдання таки можливо. Якщо ви подорожуєте самостійно, то обирайте лише пристойні заклади громадського харчування і просіть приготувати страву без чилі та інших особливо гострих спецій. Через страшну антисанітарію, їжу на вулицях «із рук» краще не купувати. Якщо ви хоч раз простежите за процесом її приготування, ви відразу ж зрозумієте чому. У ресторанах готелів страви адаптовані до європейської кухні, тому в такому випадку питання, пов’язані з їжею, практично відпадають.

Індійська кухня: що спробувати і від чого краще відмовитися

Індійська кухня: вуличні солодощі.
Фото: Наталія Стрига

В Індії обов'язково варто спробувати такі страви індійської кухні, як дал (суп-пюре з бобових), доса (різновид млинців), самбар (соус із кокосового молока), чатні (варення з овочів чи фруктів), смажені банани, ваттілаппам (кокосовий десерт ). На Півдні ― фрукти, рибу, креветки та ін. морепродукти. Запити свій обід краще популярним тут чаєм масала (чорний чай із приправами та молоком). Що стосується алкоголю, то в деяких штатах він заборонений, а в решті його можна купити в одному із спеціалізованих магазинів, або ж замовити порцію рому або пива у кафе.

Індійська кухня: що спробувати і від чого краще відмовитися

Індійська кухня відома в усьому світі через свою гостроту.
Фото: Наталія Стрига

Індійські страви можуть бути приготовані із одних і тих самих продуктів, і в той же час кардинально відрізнятися. Тому тут хочеться спробувати все, уникаючи лише вуличного «фаст-фуду» і страв, щедрих на гострі приправи. Неповторний смак Індії вам запам'ятається надовго!
Підписатися:

Коментарі