• Качанська долина: осінь на озері

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Вівторок, 2 жовтня 2012 року
Мальовнича долина річки Кача насичена великою кількістю пам'яток. Одна з них — це мальовниче озеро за 400 м від села Баштанівка Бахчисарайського району Криму.

За однією з версій «Баштанівка» в перекладі з кримсько-татарської означає «пила». Можливо, зазубрені вершини куест Качинського каньйону навпроти поселення нагадували жителям пилку.

Рожево-кремові скелі, поцятковані петрогліфами, ніби стародавніми письменами, відображаються у дзеркалі озерної гладі. Озеро притягує любителів походів зручними берегами і затишними туристичними стоянками. Влітку особливо приємно поставити намет у рятівній тіні розлогих дерев і поплавати у прохолодній воді озера.

Восени береги усипані урожаєм золотистих яблук. Стиглі червоні ягоди кизилу і темно-синього терну так і просяться в туристичний компот.

Пологі піщані пляжі звуть поніжитися на сонечку. Дивне почуття іншого, первозданного світу відвідує вас, якщо ви запливете на середину озера: рідкісної краси гірські вершини і таємничі химерні скельні статуї застигли над водою, вдивляючись у своє відображення.
Підписатися:

Коментарі