• Визначні місця Одеси: Таки да!

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    П'ятниця, 31 серпня 2012 року

«Я вам не скажу за всю Одессу ― вся Одесса очень велика...» А ще вона колоритна, легендарна, багата на природні красоти та пам'ятки архітектури. Тому, прогулюючись містом, хочеться не лише обмежитися оглядом визначних місць Одеси, а й почути неповторний говір, кілька легенд про лиху Одесу й добірний анекдот про Ізю і Сьому. Таки да! Чорноморський Вавилон вражає шармом та емоціями!

Визначні місця Одеси: Таки да!

Театр опери і балету ― одне з головних визначних місць Одеси у стилі віденського бароко.

Фото: Heulwolf/ru.wikipedia.org

Визначні місця Одеси: Таки да!

Визначні місця Одеси: скульптурна композиція «Іполит» поряд із будівлею театру.

Фото: Наталія Стрига

Виявляється, відомі на увесь світ Потьомкінські сходи не мають прямого стосунку до ясновельможного князя. Така назва вкоренилася за ними після зйомок легендарного фільму «Броненосець Потьомкін». А взагалі, ці 194 сходинки та 142 м краси були подаровані князем Воронцовим дружині Єлизаветі. Їх вважають одними із найгарніших сходів у світі.

Визначні місця Одеси: Таки да!

Визначні місця Одеси: як пройти на Дерибасівську?

Фото: Lanpusik/liveinternet.ru

«Скажіть, як пройти на Дерибасівську?» ― це, напевно, найчастіше питання, з яким звертаються до одеситів. Мало кому відомо, що одна з центральних вулиць Одеси названа на честь іспанського дворянина Хосе де Рібаса. Це перший градоначальник часів Російської імперії. Неподалік від цього завжди жвавого визначного місця Одеси, просто у центрі міста, розташований затишний міський сад. Тут можна сісти на лаву, помилуватися фонтаном або на хвилинку видертися на «Дванадцятий стілець» (згадуємо творчість відомих одеситів Ільфа і Петрова). Можна обійняти монумент Леоніда Утьосова або зайти до мюзик-холу, названого на честь радянського авіатора Сергія Уточкіна.

Визначні місця Одеси: Таки да!

«Дванадцятий стілець» ― одне з найбільш фотографованих визначних місць Одеси.

Фото: Lanpusik/liveinternet.ru

Найбільше пишається Одеса своєю перлиною ― оперним театром. Це одна з найкрасивіших будівель у світі, прототипом якої стала Дрезденська Опера! Вишуканість і лиск ― ось що характерно для стилю віденського «бароко», в якому виконаний фасад будівлі. У театрі свого часу виступали визначні диригенти: П. Чайковський, М. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов, співаки: Ф. Шаляпін, Е. Карузо, С. Крушельницька та ін. У наш час театр щорічно приймає зірок українського і світового шоу-бізнесу в рамках Одеського міжнародного кінофестивалю.

Визначні місця Одеси: Таки да!

Визначні місця Одеси: найбільший порт в Україні.

Фото: Laskavotour.com

На морвокзалі кожен охочий може помилуватися зарубіжними військовими судами, гігантськими круїзними лайнерами, надсучасними яхтами. Готель Одеса, що розташований тут, є візитною карткою міста.

Визначні місця Одеси: Таки да!

Морський порт ― одне з урбаністичних визначних місць Одеси.

Фото: Наталія Стрига

Але це лише один бік Одеси, світський і гарний. Але, як і будь-яке інше колоритне місто, Одеса ― це нерозривне поєднання «високого» і «низького». Звуки романсу і хуліганські пісні, акуратний Приморський бульвар і величезний незграбний порт, тепле море і брудні пляжі. Існують і істинно народні визначні місця Одеси. Як от «Привоз» ― найбільший продовольчий ринок, і Пересип ― брудний, сірий, загалом, малоприємний район міста.

Отож, панове, якщо вірити письменнику І. Бабелю, що життя в Одесі ― це мистецтво, то чому б нам до нього не доторкнутися?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...