• Вроцлав — місто Євро-2012

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 червня 2012 року
У старовинному польському місті 12-ти островів Вроцлаві помітне пожвавлення. І це не дивно — Вроцлав став одним із місць проведення чемпіонату УЄФА Євро-2012. Міський стадіон «Мейськи» місткістю 40 тис. глядачів приймає в червні три матчі групи А.

Влада міста пішла на значні витрати, щоб підготувати інфраструктуру Вроцлава до чемпіонату Європи. Адміністрація відразу вирішила будувати стадіон на муніципальні кошти і для цього взяла кредит строком на 14 років, пише BBC. Будівництво схожого на китайський ліхтарик стадіону було розпочато в 2009 році і в основному завершено в кінці 2011 року. Зведення арени обійшлося місту майже за 200 млн євро. Особливістю стадіону є змонтована на ньому друга в країні система мультимедійного телебачення, яка складається з 260 HD-екранів розміром 42 дюйми. Ця система дає глядачам більше можливостей для перегляду матчів і дозволяє краще орієнтуватися на стадіоні. До речі, поляки зіграють тут лише один раз — в суботу 16 червня.

На час проведення чемпіонату Євро-2012 Ринкова площа, розташована в самому центрі міста, перетворилася на фан-зону, здатну вмістити до 30 тис. чоловік. За матчами глядачі зможуть стежити у прямому ефірі на трьох гігантських екранах. У перерві між матчами вболівальників розважать різні конкурси, ігри в міні-футбол і виступи зірок естради і діджеїв.

Для доставки глядачів на стадіон спеціально побудована лінія швидкісного трамваю. А всього на підготовку інфраструктури міста до Євро-2012 пішло близько 1,5 млрд євро, як повідомив в інтерв'ю BBC Даріуш Ковальчик, секретар Нижньосілезького воєводства, столицею якого є Вроцлав. Ці кошти виділені Євросоюзом, бюджетом країни, воєводства та міста. Фінанси, крім будівництва стадіону, витрачені на створення кільцевої дороги-автобану, зведення нового терміналу аеропорту, ремонт залізничного вокзалу, облаштування доріг у самому місті та модернізацію громадського транспорту, додав Ковальчик.

Після закінчення футбольного чемпіонату влада міста розраховує на збільшення припливу зарубіжних туристів приблизно на 25%.Вроцлав — одне із найстаріших і найкрасивіших міст Польщі. Через місто протікає річка Одра і кілька її приток, тому створюється враження, що столиця Нижньої Сілезії розташована на 12 островах, які сполучені між собою 112 мостами. З цієї причини Вроцлав ще називають польською Венецією або «містом ста мостів». Правда, гондольєрів тут не зустрінеш, зате можна покататися на річковому трамваї.

Історія міста, побудованого на перетині двох торгових шляхів, Царського і Бурштинового, сповнена гучних і драматичних подій. А почалося все на початку 10 століття, коли на острові Тумському, що є найстарішою слов'янською ділянкою нинішнього міста, богемським князем Вратіславом було засновано поселення, від імені якого воно і отримало свою назву Вратіславія.

У різні роки і в різних народів назва міста звучало по своєму — Вратіславія, Бреслау, Бреславль. Місто пережило навалу татар, що повністю його спустошили, після чого Вроцлав був перенесений на лівий берег Одри і відновлений за зразком, який дійшов до наших днів. Аж до 1526 року Вроцлав перебував під владою чеських правителів, а потім потрапив під заступництво династії Габсбургів і став відомий як Бреслау, перетворившись до кінця 19 століття в велике місто Прусської імперії. Нинішня назва, Вроцлав, остаточно закріпилася за містом тільки після Другої світової війни, коли Сілезія відійшла до Польщі за умовами Потсдамської конференції.

Складна історія Вроцлава разом із культурним впливом Чехії, Австрії та Німеччини позначилася і на архітектурі міста. Готичний собор святого Іоанна тут уживається з університетом у стилі бароко і 200-річною ратушею на Ринковій площі, а також старовинними будівлями епохи Відродження. Остання чверть 20 століття внесла своє віяння в атмосферу Вроцлава — на вулицях міста на знак протесту проти радянської влади почали з'являтися мальовані зображення гномів. А перші бронзові фігурки гномів, як символ свободи і справджених надій, влаштувалися в місті в 2001 році. Згодом маленькі жителі в ковпачках, яких тепер налічується близько 200, перетворилися на талісман Вроцлава і стали його хранителями. Міська влада йде назустріч мешканцям і заохочує встановлення нових фігурок, розглядаючи ескізи і затверджуючи місця встановлення. Не виключено, що тема гномів не обійде стороною і Євро-2012, який залишиться у пам'яті городян і туристів у вигляді фігурок гномів-футболістів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...