• Фороський парк узимку

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Вівторок, 6 березня 2012 року
Парк у Форосі вважається одним із кращих на південному узбережжі Криму. Завдяки майстерному ландшафтному дизайну та колекції зібраних рідкісних рослин, це мальовниче місце приваблює в будь-який час року. Фороський парк був заснований у 1889 р. купцем О.Г. Кузнєцовим. Площа парку понад 70 гектарів. Із них 30 гектарів займають більше 200 видів дерев і чагарників. Серед насаджень переважають екзотичні і тропічні види, що радують своїм цвітінням взимку і влітку.

Фороський парк складається з трьох частин. У нижній приморській частині одночасно з парком був побудований особняк Кузнєцова в стилі російського класицизму. Італійські сосни на набережній тягнуться до сонця. Їхні стовбури, приймаючи практично горизонтальне положення, утворюють тінисті арки. Взимку інтенсивний прибій, як вправний майстер, формує крижаний краєвид на набережній парку.

У середній частині Фороського парку розташований «Райський куточок» з шістьма озерами і ставками. Рукотворні водойми розташовані на різних рівнях і сполучені між собою в єдину каскадну систему. Невеликі водоспади і фонтанчики наповнюють алеї парку музикою дзюркотливої води. А старовинні вази і ажурні альтанки в обрамленні чагарників хімонантуса, усіяного маленькими запашними дзвіночками, надають куточку романтичності. У зимовий час можна спостерігати, як живі зворушливі квіти відображаються в крижаному дзеркалі водойм. Стрімко граючи, потік гірського струмка облагороджує рукотворні каскади гірляндами крижаних алмазів, які сяють на яскравому тлі вічнозелених водолюбних рослин. Помаранчеві стовбури і довгі світло-зелені голки секвойядендрона вносять нотку екзотичності в настрій «Райського куточка». Верхню частину парку вінчає гай ліванських кедрів і столітніх кипарисів.

Чи пощастить вам побачити квіти взимку у Фороському парку залежить від температури повітря. Цвітіння кремових запашних квіточок раннього зимоцвіту, або хімонантусу, починається вже в грудні, якщо немає морозів. А розсипи яскраво-жовтих суцвіть зимового жасмину на тлі блакитного моря, зелених кедрів і осяяних обрисів скель у лютому справляють враження ожилої казки. Навіть сніг, що випадає часом, не зупиняє цвітіння зимових квітів. Мабуть, у зимовий і весняний час Фороський парк може бути більш колоритним, ніж у літній сезон, дивуючи відвідувачів багатством і різноманітністю квітучих рослин.Підписатися:

Коментарі