• У серці Європи: визначні пам'ятки Праги

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Понеділок, 31 жовтня 2011 року
Прага... Це слово звучить так само солодко, як празький торт, ароматно, як чеське пиво, велично, як Празький Град. Вдень тут по-домашньому затишно, а ввечері — таємниче та інтригуюче.

Визначні пам’ятки Праги — це дивовижне поєднання середньовічної культури та модерністського мистецтва. «Місто сотні шпилів», «Північний Рим», «найкоштовніший камінь у кам'яній короні світу», «центр Європи» — усі ці фрази про величну Прагу свідчать про непорушну її славу та вікову велич.

Визначні пам’ятки Праги: краєвид міста із ратуші. Фото: Photos.com

Визначні пам’ятки Праги: краєвид міста із ратуші. Фото: Photos.com

Першою і найбільш визначною пам'яткою Праги є Празький Град. Ця величезна фортеця над річкою Влтавою виникла ще в часи заснування Праги (IX cт.) і служила апартаментами для чеських князів, а пізніше і королів. За її високими кам'яними мурами, поряд із королівським палацом і житловими будиночками, розташувався собор Святого Віта, церква Всіх Святих, базиліка Святого Георгія і знаменита Золота вуличка (торгова вулиця, яку за легендою нібито колись населяли алхіміки), безліч монументів і фонтанів. Сьогодні Празький Град — найбільш визначна пам’ятка Праги — вписаний у Книгу рекордів Гіннеса як найбільша в світі резиденція президента. Два рази на рік, у травні та жовтні, двері королівського палацу, де зараз мешкає глава держави, відкриті для допитливих туристів.

Визначні пам’ятки Праги: Празький Град над Влтавою. Фото: Photos.com

Визначні пам’ятки Праги: Празький Град над Влтавою. Фото: Photos.com

Дивовижною і найцікавішою пам'яткою Праги є середньовічний астрономічний годинник на Старомістській площі. Він настільки незвичайний через те, що показує не лише час, але й рік, місяць, день, час сходу і заходу Місяця і Сонця, а також положення знаків Зодіаку. За це його заслужено називають «моделлю Всесвіту».

Визначні пам’ятки Праги: астрономічний годинник. Фото: Photos.com

Визначні пам’ятки Праги: астрономічний годинник. Фото: Photos.com

Він іде вже шість століть і щогодини (з 9.00 до 21.00) показує перехожим маленьку музичну лялькову виставу. Все починається зі дзвону дзвіночка, після якого з віконець годинника по черзі з’являються дванадцять апостолів. У цей же час із обох боків циферблата починають свій рух 4 символічні фігурки: скелет, що в одній руці тримає дзвіночок, а в іншій — пісочний годинник; турок, що символізує напад; марнославна людина з дзеркалом у руках і скупий із мішечком грошей. Завершує цю виставу кукурікання золотого півня, що розташований у верхній ніші годинника. Натовп, який на мить захоплено застиг на площі, знову ожив і продовжив свій рух. А ми продовжимо нашу віртуальну подорож по визначних пам'ятках Праги.

Карлів міст теж є символом середньовічної Праги. Увечері, коли на ньому спалахують численні ліхтарі, 30 фігур по обидва боки моста, здається, оживають. У цей час із мосту відкриваються чудові вечірні пейзажі. З одного боку — осяяний тисячами вогнів Празький Град, з іншого — Старе місто.

Визначні пам’ятки Праги: краєвид Старого міста. Фото: Photos.com

Визначні пам’ятки Праги: краєвид Старого міста. Фото: Photos.com

До менш відомих пам'яток Праги можна віднести музей Франца Кафки — письменника, який знаходив своє натхнення серед заплутаних і таємничих лабіринтів міських вуличок. Співаючий фонтан Крізікова — відображення богемної краси Праги. І, звичайно ж, сучасна архітектурна примха — Танцюючий будинок, що вражає всіх своєю химерною формою.

Визначні пам’ятки Праги: будинок, що танцює. Фото: Photos.com

Визначні пам’ятки Праги: будинок, що танцює. Фото: Photos.com

Але головною визначною пам'яткою Праги все ж таки є загадкова атмосфера, яку вона дарує кожному. Здається, ніби ось у цьому провулку крокував бравий солдат Швейк (герой однойменного сатиричного оповідання відомого чеського письменника Ярослава Гашека), а ось у цьому будинку відбувалися події «Перевтілення» Франца Кафки. Саме через цей особливий настрій Праги Марина Цвєтаєва одного разу сказала: «Как я хочу в Прагу! В жизни не хотела назад ни в один город, а в Прагу хочу!»

Визначні пам’ятки Праги: місто, куди хочеться повернутися. Фото: Photos.com

Визначні пам’ятки Праги: місто, куди хочеться повернутися. Фото: Photos.com
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...