• Сан-Марино: країна-малятко з найдавнішою історією

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 27 вересня 2011 року

Якщо випадкового перехожого попросити назвати найменші у світі держави, то у відповідь ми відразу ж почуємо Ватикан і Сінгапур. Подумавши трохи, перехожий, можливо, додасть до переліку князівство Монако. А що ви скажете про Сан-Марино?

Сан-Марино. Панорама с горы Монте-Титано. Фото: Wikipedia.org
Сан-Марино. Панорама с горы Монте-Титано. Фото: Wikipedia.org

Маловідома держава Сан-Марино (повна офіційна назва Найсвітліша Республіка Сан-Марино) — найдавніша республіка Європи та одна із найменших держав на земній кулі. Сьогодні ця країна майже повністю розміщується на одній горі — Монте-Титано і з усіх боків оточена кордонами Італії. Правлять цією мініатюрною державою два капітани-регенти, яких призначає Велика генеральна рада. Кожні півроку виконавча влада змінюється.

Крихітна республіка Сан-Марино — це найдивовижніша країна на Землі.

Государственный дворец Сан-Марино. Фото: Dalgeo.ru
 Державний палац Сан-Марино. Фото: Dalgeo.ru

Хочете випробувати на собі ефект уайльдівської машини часу? Немає нічого простішого, — вирушайте у Сан-Марино! Незважаючи на свої мініатюрні розміри (площа країни 61 кв. км), ця республіка має не лише власну армію, університет, але й особливий календар. Літочислення в ньому ведеться з дня заснування цієї держави (початок IV століття), тому зараз у Сан-Марино всього лише сімнадцяте століття!

Хочете випробувати на собі ефект уайльдівської машини часу? Немає нічого простішого, — вирушайте у Сан-Марино!

Підтримати ілюзію подорожі у минуле допоможуть довгі кріпосні стіни, що звиваються по гірських схилах, і три вежі − Гуайта, Честа делла Фратта і Монтале. Біля входу у Державний палац Сан-Марино караул почесно несе загін Прикордонної Гвардії у яскравих барокових шатах.

До вежі Честа веде, так звана, відьмина стежка. Якщо пройтися по цій дорозі на краю гірської вершини, то дух захоплює не лише від страху, а й від казкової панорами. Створюється враження, ніби ти здійснюєш чарівну подорож усередині картини із шикарним середньовічним пейзажем.

Лучно-арбалетная площадка. Фото: Наталья Стрига

Лучно-арбалетний майданчик. Фото: Наталія Стрига
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...