• Далекий шлях до Нірвани - зустрічі в долині Катманду

  • Субота, 17 липня 2010 року
В царстві восьми тисяч гір снігові гіганти притягують всі погляди до своїх крижаних верховин. Це виклик для скелелазів, які, обливаючись потом на підйомах і спусках, досягають свої цілі. Проте величне видовище змушує швидко забути всі труднощі. Наприклад, гірський масив Аннапурна в серці Непалу.
 
Тут стежка Джомсома вважається особливо захоплюючою. Адже вона надає чіткий огляд однієї з найвеличніших панорам - могутньої Дхаулагірі. Вона приводить до зустрічі зі сміливими прибічниками аскетизму, які живуть на цих давніх шляхах  а також паломників і торговців.

 

Цей шлях веде вниз, в долину Катманду. Тут буддизм та індуїзм, з плином століть злилися в мирну єдність. Більше 7000 храмів і святинь пропонують майже все, чого потребує «садху» - свята людина, зі своїм світоглядом, спрямованим на потойбічний світ. У центрі стародавнього королівського міста Катманду декілька дюжин пагод і храмів поширюють свою давню чарівність. Дуже цікаві люди, які з широкою посмішкою щедро дарують свою дружелюбність.

Але навіть до такого мальовничого різноманіття можна ще дещо додати. У розташованому неподалік центрі Садху-Пашупатінатхі знаходиться сама велика святиня країни. Цей храм присвячений індуїстському богу Шиві, який, за місцевим віруванням, представляє єдність з богами Брахма та Вішну. У задній частині храму широкі сходи ведуть вниз, до річки Багматі. У цьому святому місці садху очищає себе зовні, і, понад усе, внутрішньо.

Деякі з них до цього мали престижні професії та непогано заробляли. Але потім, за згодою сім'ї, розпрощалися зі своїм мирським життям, і з непальським «тепер я пішов», присвячують залишок життя більш важливому: святим діянням і медитації. Для сучасного західного світогляду, я повинен зізнатися, це важко зрозуміти. Але, очевидно, в тіні восьми тисяч гір мають силу інші цінності на довгому шляху до Нірвани.

Не всі туристичні краєвиди однаково запам'ятовуються, а лише ті,  що змогли досягти душі мандрівника - місця благодатних вражень і особистих переживань.

 
&

Бернд Крегель. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...