• Шотландія — чарівна країна

  • Поліна Колодіна | Велика Епоха
    Середа, 30 травня 2012 року
Шотландія — це країна надзвичайної краси: яскраві пейзажі, історичні замки з привидами, місця екранізації багатьох фільмів, загадка озера Лох-Несс. Тільки тут хлопці носять спідницю частіше, ніж жінки, і клітка ніколи не виходить із моди — все так і манить у ці дивовижні краї.

Лох-Тулла, Шотландія

Лох-Тулла, Шотландія.

Фото: darth-eider.livejournal.com

Единбург — столиця Шотландії, одне з найбільш містичних місць, сюди з'їжджаються дослідники паранормальних явищ з усіх куточків світу. Найбільше їх приваблюють Единбурзький замок і глухий кут Мері Кінг, де розташований будинок, знаменитий своїми полтергейстами. У XVII столітті в цьому будинку ув’язнювали і кидали вмирати людей, хворих на чуму. Вони страждали, не могли відпустити думку про життя і після смерті зависали між небом і землею. Тому там існують привиди. Зараз ці місця приваблюють сміливців, щось невидиме чіпає туристів за руки і ноги; кажуть, це дух Енні, яку колись тут залишила її сім'я. Зі слів місцевих жителів, у замку блукає волинщик, одного дня він заблукав у підземельному лабіринті, і безголовий барабанщик, який з'явився тут близько п'ятисот років тому, що лякає місцевих жителів ночами.

Замки Шотландії

Замки Шотландії.

Фото: darth-eider.livejournal.com

Замки Шотландії

Замки Шотландії.

Фото: darth-eider.livejournal.com

Джоан Роулінг писала книги про Гаррі Поттера саме в Единбурзі, кажуть, перший роман з'явився в кафе «Ніколсон», з вікон якого відкривався вид на Единбурзький замок, цвинтар Грейфраерз і школу Херіот. Багато хто вважає, що ці будівлі стали прототипом будівель, описаних у книзі. І це не дивно, адже місто само по собі більше схоже на декорації до зйомок, а звичайнісінький паровоз — на поїзд у Хогвартс.

Замки Шотландії

Замки Шотландії.

Фото: darth-eider.livejournal.com

Гленко — це найбільш мальовнича і захоплююча місцевість Шотландії. Густі ліси, хвилясті пагорби, вічнозелені луки і витягнуті тонкі озера. Можна спостерігати за шотландським оленем і орлами, що граціозно ширяють небесними просторами.

Шотландія: Мальовнича долина Гленко

Шотландія: Мальовнича долина Гленко.

Фото: darth-eider.livejournal.com

Гленко ще називають Долиною сліз. Здавна тут проходили кровопролитні бої, розорялися селища, в ході міжусобних воєн було вбито більше 70 осіб із клану МакДональда.

Кілт чоловічий національний одяг Шотландії

Кілт — чоловічий національний одяг Шотландії.

Фото: telehaus.com.ua

У місцевих ресторанах на вечерю можна скуштувати традиційну шотландську страву — хаггіс. Вона складається з рубаних баранячих тельбухів, ситна, але як кажуть, на любителя.

Головні визначні пам'ятки острова Скай пов'язані з природою. Тут надихають краєвиди, їх хочеться фотографувати кожну хвилину. Гори Кулін Хілз — рівні, мов намальовані дитиною, звідти відкривається надзвичайний вид на навколишню місцевість. Стоячи на обриві скелі, здається, що перебуваєш на краю світу і відчуваєш себе маленькою частинкою навколо первозданної природи.

Незвичайні хмари над островом Скай Шотландія

Незвичайні хмари над островом Скай.

Фото: Jim Richardson/bigpicture.ru

Острів Скай — це єдине місце, де мешкають неймовірні хайлендскі корови з довгими чубчиками і густою шерстю. Колись їх вивели для виживання в суворих кліматичних умовах.

Шотландія: Хайлендські корови з довгими чубчиками і густою шерстю

Шотландія: Хайлендські корови з довгими чубчиками і густою шерстю.

Фото: IgorSu/www.botinok.co.il

Шотландія: Хайлендські корови з довгими чубчиками і густою шерстю

Шотландія: Хайлендські корови з довгими чубчиками і густою шерстю.

Фото: IgorSu/www.botinok.co.il

Напевно, є мало людей, які не чули або не цікавилися б лохнеським чудовиськом, чутка про нього вже не замовкає більше 15 століть. З цього приводу висувається багато здогадок, проводять безліч досліджень.

Лох-Несс — найзнаменитіше і найбільше озеро Британії з протяжністю 38 км і завглибшки до 270 м. Воно розташоване на місці глибокого розлому земної кори і має сильну енергетику. Озеро набуло великої популярності завдяки, можливо, існуючому чудовиську, що живе тут із далеких часів. Перші згадки про Нессі з’явилися ще в VI столітті до нашої ери. Згідно зі словами очевидців, часом над озером з'являється звір, що нагадує доісторичного плезіозавра. Всього зареєстровано понад 10 тисяч свідчень про зустріч з незвичайною істотою.

Шотландія: Таємниче озеро Лох-Несс

Шотландія: Таємниче озеро Лох-Несс.

Фото: holidaygid.ru

У будь-якому випадку Нессі, безумовно, асоціюється з Шотландією. На гучному імені Нессі побудований туристичний бізнес. Зображення з плезіозавром можна зустріти на футболках, сумках, іграшках, плакатах та аксесуарах.

Ці місця заворожують настільки, що сюди хочеться повернутися знову і знову...

Лох-Ейлт, Шотландія

Лох-Ейлт, Шотландія.

Фото: darth-eider.livejournal.com

Природа Шотландії надихає до глибоких філософських роздумів. Звуки волинки створюють враження, ніби перебуваєш у далекому краю від цивілізації. Чисте прозоре повітря, яскрава зелень, містичні замки дозволяють з упевненістю сказати, що Шотландія — чарівна країна.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...