• Шлях Святого Якова - Французька дорога

  • Вівторок, 31 серпня 2010 року
Доріг і стежок, які ведуть у Сантьяго-де-Компостела (Santiago de Compostela) в провінції Галіція, не злічити так само, як і паломників, які пройшли ними з часів Середньовіччя і до наших днів. Один із шляхів Святого Якова - легендарна Французька дорога (Camino Frances) - проходить територією північної Іспанії через гори Піренеї.

Цей шлях найбільш стародавній і досліджений, на відміну від інших шляхів. Ви не будете мати ніяких труднощів із ночівлею, оскільки притулки для паломників (albergue de peregrinos) та комфортні готелі на цьому шляху можна зустріти в середньому кожні 2-5 км.Вважають, що шлях Святого Якова - це шлях до себе і складається він з трьох частин:

1 - фізичні випробування, різні проблеми з ногами - можете натерти мозолі тощо ...,

2 - ментальні випробування - наприклад, в якийсь момент вам стає незрозуміло, що ви тут робите і заради чого сюди прийшли,

3 - духовні випробування.

Щоб відчути сповна всі три етапи, краще пройти їх відразу. Вам знадобиться мінімум місяць від початку шляху в містечку Сан Жан П'є де Пор у Франції, який знаходиться в 53 км від м. Біарріц, 20 км від кордонуз Іспанією і до Сантьяго де Компостелла ви пройдете близько 800 км.

Пройти шляхом Святого Якова мене надихнула прочитана десять років тому французькою мовою книга Пауло Коельо "Le Pelerin de Compostelle".

У 1986 році Пауло Коельо сам здійснив паломництво до міста Сантьяго. Мені пощастило наяву зустріти гіда героя роману, описаного в книзі. Можливо, і вам пощастить, і на виході з міста Логроно ви зустрінете привітного старця з білою бородою та сяючою усмішкою. Він пригостить вас яблуками або печивом, або подарує вам посох, на якому напише дату і ви, можливо, запам'ятайте цей день назавжди.

Цей роман перекладений на багато мов світу, тому на шляху до Сантьяго ви, без сумніву, зустрінете іспанців, корейців, японців, німців, австрійців, французів, американців і навіть австралійців. Зібравшись в дорогу, варто озброїтися знаннями англійської мови, і добре було б трохи говорити іспанською. Поряд із можливістю слухати самого себе і природу, у вас буде унікальний шанс познайомитися і подружитися з представниками майже всіх національностей і країн нашої дивовижної планети.
Про красу пейзажів судіть самі.
 
- Buen Camino! - В перекладі з іспанської - доброго шляху!
 
Ці слова будуть супроводжувати вас усюди.
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...