ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Визначні пам’ятки Італії: міста, що зібрали найвищі культурні цінності Європи

Велика Епоха

Достопримечательности Италии - 1
Достопримечательности Италии - 1


Найбільша визначна пам'ятка Італії — Вічне Місто Рим. Фото: Jupiterimages/Photos.com


Авторитетний американський журнал про подорожі «Conde Nast Traveler» у 2011 році назвав Італію найкращою країною для туризму. Це щорічно підтверджує величезна кількість туристів, які обирають для свого відпочинку саме цю країну. Ще б пак! Кожне місто Італії неповторне. Величний у своїх стародавніх руїнах Рим, священний Ватикан, поховане під попелом античне місто Помпеї, галасливий портовий Неаполь, одухотворена Флоренція, діловий і модний Мілан... Скільки б разів ви не побували в цій романтичній країні, величезна кількість визначних пам'яток Італії все ще залишиться непізнаною. Країна найвищих культурних та історичних цінностей завжди знайде чим здивувати.

Достопримечательности Италии - 2
Достопримечательности Италии - 2


Колізей — найвідоміша визначна пам'ятка Італії. Фото: Наталія Стрига


Перше, що ви, звичайно ж, захочете побачити в Італії — це римський Колізей — найвідоміша арена смерті. Мало хто знає, що за часів Середньовіччя ця антична визначна пам'ятка Італії могла зникнути з лиця землі. Амфітеатр, де давньоримські імператори проводили бої гладіаторів та битви із тваринами, почали розбирати на будматеріали.

Достопримечательности Италии - 3
Достопримечательности Италии - 3


Визначні пам’ятки Італії: захоплюючий краєвид на площу Св. Петра у Ватикані. Фото: Norbert Rehm/Photos.com


Неподалік від Колізею знаходяться Тріумфальна арка Костянтина і Римський форум. Одна з найбільших святинь християнського світу — Собор Святого Петра у Ватикані — розташована на тому місці, де в 67 р. н.е. був страчений Апостол Петро. Незабутні враження залишать багатющі Ватиканські музеї, Сикстинська Капела, де на одній із фресок ще зберігся відбиток великого пальця Мікеланджело і римський Пантеон, під куполом якого похований сам Рафаель.

Достопримечательности Италии - 4
Достопримечательности Италии - 4


Одна з незвичайних визначних пам'яток Італії — міст Понте Веккьо. Фото: PinkBadger/Photos.com


Достопримечательности Италии - 5
Достопримечательности Италии - 5


Визначні пам’ятки Італії: пам'ятник Данте у Флоренції. Фото: Наталія Стрига


Однією з найдивовижніших визначних пам'яток Італії є місто-музей Флоренція. Її вулички настільки вузькі та заплутані, що, блукаючи ними, можна несподівано натрапити на будинок Данте Аліг'єрі або випадково опинитися на березі річки Арно, через яку перекинуто незвичайний міст Понте Веккьо. Будинки на мосту забудовані по обидва його боки. Грандіозну велич Ренесансу можна побачити на прикладі собору Доум, облицьованого зеленим і рожевим мармуром. Під його величезним куполом могло сховатися все населення Флоренції.

Достопримечательности Италии - 6
Достопримечательности Италии - 6


Визначні пам’ятки Італі: Неаполь — «тисячолике місто». Фото: Enrico Della Pietra/Photos.com


Яким же суперечливим після побаченого вам здасться Неаполь, розташований біля підніжжя діючого вулкана Везувій. Як і в будь-якому портовому місті, багатство і бідність тут легко уживаються на одній вулиці. На березі Неаполітанської затоки рибалки торгують свіжим уловом, на натягнутих між домами мотузках сушиться білизна... Місто славиться мальовничою природою, історичним та художнім надбанням. Із багатьох цікавих визначних пам'яток Італії в Неаполі знаходиться Новий Замок, Королівський Палац, капела Св. Януарія тощо.

Достопримечательности Италии - 7
Достопримечательности Италии - 7


Визначні пам’ятки Італії: застигле у віках місто Помпеї. Фото: Наталія Стрига


На схід від Неаполя розташовані Помпеї — антична визначна пам'ятка Італії із трагічною долею. Поховане під попелом під час виверження Везувію в 79 р. н. е., місто випадково знайшли лише в XVI столітті. Незважаючи на те, що сьогодні розчищено лише четверту частину міста, ті вулиці та будинки з повним облаштуванням, які збереглися, та рештки загиблих місцевих жителів можуть повно відобразити жахливу картину останнього дня Помпеї.

Достопримечательности Италии - 8
Достопримечательности Италии - 8


Визначні пам’ятки Італії: чарівна атмосфера венеціанських каналів. Фото: Наталія Стрига


Пізанська вежа, венеціанський Гранд-канал, чудовий готичний храм із білого мармуру в Мілані, елегантні барокові будівлі Турина, будинок Джульєтти у Вероні — це далеко не повний перелік визначних пам'яток Італії, які здивують і надихнуть найвимогливішого туриста-гурмана.