• Визначні місця Львова: місто з ароматом кави

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Понеділок, 21 травня 2012 року

Визначні місця Львова

Оперний театр — одне з головних визначних місць Львова.
Фото: Johnny/uk.wikipedia.org

Львів часто називають найбільш «європейським» містом України і порівнюють його із Краковом. Тихі затишні вулички, вимощені бруківкою, старовинна архітектура найрізноманітніших стилів, безліч крихітних кав'ярень, що ваблять ароматом свіжомеленої кави. Величезна кількість історичних визначних місць Львова разом із сучасними чудернацькими закладами, та й просто чарівна атмосфера культурного життя міста, приваблюють туристів у будь-яку пору року.

Визначні місця Львова

Багато визначних місць Львова можна побачити з висоти міської ратуші.
Фото: Наталія Стрига

Визначні місця Львова

Визначні місця Львова: Домініканський собор.
Фото: Uk.wikipedia.org

Усі головні визначні місця Львова розташовані у старій його частині, яку, до речі, в 1998 році включено до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Центр міста — це площа Ринок. Його легко можна визначити із будь-якої точки міста. Тут над старовинними кам'яницями височить 65-метрова ратуша.

Якщо подолати майже 400 крутих сходинок і піднятися на оглядовий майданчик ратуші, то всі визначні місця Львова буде видно як на долоні: ансамбль будівель Успенського братства (приклад архітектури Ренесансу, датується XVI — XVII ст.), костел Домініканців у готичному стилі (відбудовано в ХVIII ст. після пожежі.). Також із висоти ратуші буде добре проглядатися будівля Вірменського собору (побудований у XIV ст., вважається найбільш нестандартною спорудою у Львові) та Латинський кафедральний собор Св. Марії (був закладений польським королем Казимиром Великим у XIV ст.).

Таку різноманітність релігійних пам'яток і поєднання архітектурних стилів можна пояснити тим, що Львів тривалий час перебував у складі Польщі, а потім — Австро-Угорської імперії.

Визначні місця Львова

Визначні місця Львова: фрагмент собору в готичному стилі.
Фото: Наталія Стрига

Визначні місця Львова

Визначні місця Львова: обов'язково відвідайте хоча б одну з відомих кав'ярень.
Фото: Наталія Стрига

Найвищою точкою міста є Замкова гора. Насправді, ніякого замку тут немає. Від середньовічних укріплень залишилися лише порослі мохом камені, зате з висоти відкривається прекрасна панорама усього міста. Особливо ефектно виглядає Львів увечері, коли вулиці міста освітлені сяйвом вуличних ліхтарів.

На увесь світ відомий Львівський театр опери і балету ім. С. Крушельницької. Його вишукане зовнішнє і внутрішнє оформлення можна порівняти з декором кращих європейських зразків архітектури кін. ХIX — поч. XX ст. Унікальні визначні місця Львова — це аптека-музей та історико-культурний заповідник Личаківський цвинтар.

Ну і, звичайно ж, невід'ємною частиною сучасного Львова стали концептуальні заклади. Біля входу в одну із «кнайп» ​​вас зустріне сажотрус і розважить захоплюючими історіями. Дивовижні відкриття і чудасії чекають вас на кожному кроці: на фасаді будівлі час від часу прокидається вогнедишний дракон, на даху припарковано справжній автомобіль. Найбільш дивним визначним місцем Львова можна вважати музей-ресторан сала. Тут можна не лише подивитися на скульптури, зроблені із цього традиційного українського продукту, а й скуштувати найекзотичніші страви із нього.

Визначні місця Львова

Визначні місця Львова: майже кожна вуличка Львова зберігає в собі безліч історій.
Фото: Наталія Стрига

Приїжджаючи в це місто, відчуваєш себе героїнею казки Льюїса Керролла «Аліса у Країні чудес». Тому що Львів — це такий собі маленький романтичний світ, де на кожному кроці тебе чекає приємна несподіванка і здійснюються найсолодші мрії.

Підписатися:

Коментарі