• Визначні місця України — краю незвіданих красот

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    П'ятниця, 23 березня 2012 року

Нема на Світі України,

Немає іншого Дніпра,

А ви претесь на чужину

Шукати доброго добра...

Т. Г. Шевченко

Достопримечательности Украины 1

Визначні місця України — географічного центру Європи.

Фото: PhotoDoom/ukrfoto.net

За результатами досліджень Державного агентства з туризму та курортів України, проведеного в червні 2011 року, лише 1% громадян нашої країни може дозволити собі відпочинок за кордоном. Але це не привід засмучуватися, адже Україна наділена величезним потенціалом у сфері туризму. Перебуваючи в самому центрі Європи, і володіючи м'яким, помірним кліматом, багатими природними ресурсами, величезною територією і великою кількістю цікавих культурних місць, — Україна має всі можливості стати одним із європейських центрів туризму. У цій статті ми спробуємо лише перерахувати унікальні визначні місця Україні, які щорічно приваблюють, згідно з даними Вікіпедії, понад 20 млн іноземних туристів.

Достопримечательности Украины 2

Визначні місця України: гірськолижний комплекс Буковель.

Фото: Наталія Стрига

Найпопулярнішими місцями для відпочинку на природі серед українців останнім часом вважаються курорти Криму, Одеси та Шацькі озера. Але якщо вам не вистачає вражень і бездіяльне лежання на пляжі вас більше не влаштовує, ласкаво просимо в Карпати! Карпатські гори приваблюють туристів оздоровчими курортами, туристичними пішохідними і веломаршрутами, програмами активного та екстремального відпочинку (гірськолижний спорт, сплави гірськими річками, альпінізм і т.д.)

Достопримечательности Украины 3

Долина нарцисів — унікальний заповідник, визначне місце України.

Фото: Natalie2005/ukrfoto.net

У Закарпатті розташовані такі поки що маловідомі природні визначні місця України, як єдиний у нашій країні діючий вулкан (незвичайний тим, що замість лави і попелу, викидає... бруд), дивовижної краси високогірне Синевирське озеро і долина нарцисів (унікальний ботанічний заповідник, де в квітні — травні зацвітає поле нарцисів рідкісного виду). Тут-таки розташоване українське «мертве море» — солоне озеро Кунігунда, яке утворилося в результаті просідання соляної шахти.

Достопримечательности Украины 4

Середньовічна Кам'янець-Подільська фортеця — одна з історичних пам'яток України.

Фото: bukvar/ukrfoto.net

Досить поширений в Україні так званий «замковий туризм». Вельми зручне географічне положення нашої країни та природні багатства зробили її об'єктом зазіхань багатьох варварів і ареною численних військових конфліктів. На території нашої країни досі збереглися такі середньовічні фортифікаційні споруди, як Старий замок у Кам'янці-Подільському, Генуезька фортеця в Судаку, Білгород-Дністровська фортеця, Олеський та напівзруйнований Невицький замки і т.ін.

Достопримечательности Украины 5

Визначні місця України: Масандрівський палац — шедевр архітектури.

Фото: Sergiy Klymenko/ru.wikipedia.org

Пізніше в Україні із представницькою метою почали зводити розкішні замки, подібні до європейських. До таких відносять, наприклад, замок генерал-майора Попова в Запорізькій області, замок графів Шенборнів у Закарпатській і Масандрівський палац на Південному узбережжі Криму. Ознайомившись з усіма цими архітектурними визначними місцями України, можна краще пізнати її історію.

Достопримечательности Украины 6

Визначні місця України: неприступне місто-фортеця Чуфут-Кале.

Фото: Dmitry A. Mottl/ru.wikipedia.org

Кам'яна могила в Запорізькій області — це стародавня святиня під відкритим небом, яку називають «українським стоунхенджем». Величезні кам'яні брили, висотою до 12 метрів, у деяких місцях вкриті унікальними петрогліфами, які викликали величезну кількість їх інтерпретацій, а також дискусій щодо походження пам'ятки.

Неприступне печерне місто-фортеця Чуфут-Кале, що вирубане у прямовисній скелі — ще одне історичне визначне місце України. Розташовані недалеко від Бахчисараю, залишки міста можуть розповісти про таємничу історію караїмського народу, що населяв його в XIV—XIX століттях.

Достопримечательности Украины 7

Мис Тарханкут — одне з найбільш мальовничих визначних місць України.

Фото: Juris Sturainis/photos.com

Україна володіє різноманітними природними багатствами, серед яких можна виділити найпотужніший водоспад Криму Джур-Джур; найбільшу у світі карстову печеру в гіпсах Оптимістичну; вулкан Аю-Даг, що не відбувся; дикий мис Тарханкут — рай для любителів серфінгу і дайвінгу і т. ін. Перераховувати всі визначні місця України безглуздо. Їх просто треба побачити. Відкрийте для себе Україну — чарівну країну, багату не лише матеріальними цінностями.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...