• Весняна прогулянка Севастополем

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Субота, 19 травня 2012 року
У весняний погожий день хочеться доторкнутися до свята цвітіння природи: вдихнути аромат молодого листя, помилуватися свіжістю кольорів.


Поряд із Севастополем є тихі острівці незайманої природи, не зовсім характерні для курортного міста. Недалеко від селища Любимівка ви потрапляєте в тінисте царство столітніх тополь, схилених над річечкою, що підживлюється джерелами. Присутність води в поєднанні з тривалим теплим періодом створює сприятливі умови для бурхливого росту дерев, чагарників і різнотрав'я.


Спів солов'я і воркування дикого голуба, музика води, що переливається створюють утихомирливий настрій. Запашні грона білої акації, схиляючись над водою, кидають квіти в її стрімкі потоки. Зарослі очеретом, ожиною, глодом береги облюбували для своїх гнізд глухарі. В особливо вологих місцях, схожі на червоні згорнуті кульочки з товкачиком, ростуть дивні квіти з неприємним запахом. Яскраві плями квітів на тлі свіжої зелені виглядають дуже декоративно, а забарвлення і запах притягують комах.


По інший бік від Любимівки починається прибережна зона пляжів. Як тільки цілющі прісні води перестають живити ґрунт, відбувається різка зміна видів рослинності. Маки, ромашки, лаванда примостилися навколо виноградників і стрункими рядами збігають до моря. Вони легко переносять прямі промені сонця і нестачу вологи. Немов червоний шовк переливаються ніжні пелюстки маків на тлі морської гладі.

Між Любимівкою і Північною стороною Севастополя розкинувся парк Учкуївка. Достаток квітучих акацій, шипшини, диких квітів наповнює його весняним настоєм свіжості. Через парк кілька стежок спускаються до пляжу Учкуївка. Бажальники отримати ексклюзивний травневий загар вже гріються на пісочку. Сезон купання відкрили, переважно, підлітки та діти. Вода, нагріта до 16 градусів, їм цілком підходить для купання. Молоді мами насилу витягують з води своїх чад погрітися. У травні і на початку червня принадність відпочинку пояснюється весняними фарбами і цвітінням природи, а також невеликою кількістю відпочивальників. 


Зараз, у середині травня, акація в парку відцвітає, щедро, наче снігом покриваючи доріжки. На гілках фруктових дерев наполовину дозрів урожай. Такий стрімкий розвиток весняного цвітіння, яке спостерігається в цьому році, старожили не пам'ятають за останні кілька десятків років. 


Можливо, космічні процеси, прискорюються, підказуючи нам, що є щось вище, яке керує процесом світобудови. Божественна краса природи не містить зайвих деталей — все гармонійно і продумано до дрібниць. А наскільки ми відповідаємо цій гармонії, чи прагнемо до творення або тільки до використання для своїх потреб цієї унікальної скарбниці життя?!
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...