• Визначні місця Дніпропетровська: місто мостів та фонтанів

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Субота, 14 липня 2012 року
Третє за величиною місто України, місто-мільйонник, місто на трьох пагорбах, індустріальне місто, «маленький український Нью-Йорк». Усі ці назви стосуються Дніпропетровська.
 
Місто офіційно було засноване в кінці XVIII століття Катериною II як третя столиця Російської імперії. За кілька останніх десятиліть Дніпропетровськ пережив трансформацію від великого центру ядерної зброї та космічної промисловості (за часів існування СРСР) до сучасного промислового і фінансово-ділового центру, що динамічно розвивається. Незважаючи на те, що місто досить серйозне і урбанізоване, Дніпропетровську є чим похвалитися. Визначними місцями Дніпропетровська є його набережна, Монастирський острів, найбільша в Україні колекція скіфських кам’яних «баб», діорама «Битва за Дніпро», оглядовий майданчик у парку ім. Т. Шевченка тощо. Особливу чарівність місту надає величезна кількість мостів і різноманіття фонтанів. Є у Дніпропетровська і свої сучасні «фішки».
Визначні місця Дніпропетровська: місто мостів та фонтанів 

Визначні місця Дніпропетровська: влітку в центрі міста проходять фонтанні бої.

Фото: Maks Shvec/blogr.dp.ua

Дніпропетровськ місто най-най... Тут знайдеш найдовшу в Європі набережну і залізобетонний арковий міст, найкоротший у Європі метрополітен, найдовшу в Україні лаву і найбільшу в країні діораму. Головне визначне місце Дніпропетровська ― його набережна, довжиною більше 23 км. У центральній її частині розташовані такі популярні місця, як фонтан «Лебідь» (б'є прямо з річки на висоту до 50 м), фонтан «Кульбаба» (улюблене місце збору ролерів, скейтерів та інших екстремалів), піраміда зі скляною кулею. У літню пору дуже приємно просто повалятися на м'якій зеленій травичці дніпровської набережної. До речі, у минулому році відкрили реконструйовану лівобережну набережну з диван-скульптурою та фонтаном «Арка любові».
Визначні місця Дніпропетровська: місто мостів та фонтанів 

Мабуть, найулюбленіше городянами визначне місце Дніпропетровська ― його набережна.

Фото: Олег Тоцький/livejournal.com

 Визначні місця Дніпропетровська: місто мостів та фонтанів

Визначні місця Дніпропетровська: всього у місті вісім мостів, що з'єднують береги.

Фото: Master/ru.wikipedia.org

Ще одне визначне місце Дніпропетровська ― Монастирський острів. Такою назвою він зобов'язаний візантійському монастирю, що нібито існував тут у IX столітті. Зараз це паркова зона із зоопарком, атракціонами і відмінним міським пляжем. Також на острові розташований православний храм Святого Миколая.
 
Центральна вулиця міста ― Карла Маркса ― також належить до визначних місць Дніпропетровська. Звичайно, історичну бруківку здебільшого замінив асфальт. Але будівлі старої забудови, що стоять по обидва боки проспекту, мешканці намагаються зберегти у первозданному вигляді. Зрозуміло, на цій вулиці розмістилися найдорожчі фешенебельні бутіки й ресторани.
 
Раніше відмінною рисою панорами Дніпропетровська був недобудований готель Парус. Сьогодні місто легко впізнати на листівках та фотографіях за двома баштами-близнюками. Завдяки їм Дніпропетровськ прозвали в народі «українським Нью-Йорком».
Визначні місця Дніпропетровська: місто мостів та фонтанів 

Визначні місця Дніпропетровська: дві вежі стали невід'ємною частиною панорами міста.

Фото: Олег Тоцький/livejournal.com

Заходом сонця у місті найкраще насолоджуватися з оглядового майданчика у парку ім. Шевченка. У вечірній час краса Дніпропетровська нікуди не зникає. Тисячі вогників, відбиваючись у темних водах широкого Дніпра, створюють казкову атмосферу. Це ж треба, мабуть, ніхто не очікував, що в індустріальному місті може бути приховано стільки романтики і краси.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...